GT730 FPS sorunu

AtomBulut

Femtopat
Bilgisayarımda 8 GB RAM - NVIDIA GT 730 Ekran Kartı - 128 GB SSD - 1 TB HDD - Intel Core i5 4570 mevcut. Ancak en basitinden bir video izlediğimde bile kasılmalar meydana geliyor ve kullanılmayacak hale geliyor. Birkaç kere teknik servise götürdüm, Win 10'dan Windows 7'ye çektim falan ama bir işe yaramadı. Güç kaynağı 250W olduğu için olabilir mi? Veya sorun ne?

Güç kaynakları maalesef üzerinde yazan değeri tam olarak veremiyor. Üzerinde 250W yazan güç kaynağı 80+ sertifikası yoksa 150W hatta bunun bile altında bir değer veriyor olabilir. GT730 çok güç tüketen bir kart değil sizin sisteminize 400W bir güç kaynağı yeterli olacaktır fakat eğer imkanınız varsa 80+ sertifikalı 500W bir güç kaynağı almanız ileride kafanızı rahat ettirir, hem kaliteli akım korumalı bir güç kaynağı almanız elektrik kesintisi benzeri durumlarda sisteminizi kurtarabilir.

Bunun dışında 128 GB'lik bir SSD'ye fazla dosya yüklememenizi tavsiye ederim. En azından 30-40 GB boş bırakın sağlıklı çalışması için. Açıkçası güç kaynağı yetersiz gelmesi kendini genelde sistem yüksek güç çektiği zaman gösterir, eğer oyun oynarken falan sistem kapanıyorsa %99 emin olabilirsiniz sorun güç kaynağındadır. Fakat tam performans alıp sadece takılmalar yaşıyorsanız başka bir parçada sıkıntı olma ihtimali de mevcut.

[/QUOTE]
Güç kaynakları maalesef üzerinde yazan değeri tam olarak veremiyor. Üzerinde 250W yazan güç kaynağı 80+ sertifikası yoksa 150W hatta bunun bile altında bir değer veriyor olabilir. GT730 çok güç tüketen bir kart değil sizin sisteminize 400W bir güç kaynağı yeterli olacaktır fakat eğer imkanınız varsa 80+ sertifikalı 500W bir güç kaynağı almanız ileride kafanızı rahat ettirir, hem kaliteli akım korumalı bir güç kaynağı almanız elektrik kesintisi benzeri durumlarda sisteminizi kurtarabilir.

Bunun dışında 128 GB'lik bir SSD'ye fazla dosya yüklememenizi tavsiye ederim. En azından 30-40 GB boş bırakın sağlıklı çalışması için. Açıkçası güç kaynağı yetersiz gelmesi kendini genelde sistem yüksek güç çektiği zaman gösterir, eğer oyun oynarken falan sistem kapanıyorsa %99 emin olabilirsiniz sorun güç kaynağındadır. Fakat tam performans alıp sadece takılmalar yaşıyorsanız başka bir parçada sıkıntı olma ihtimali de mevcut.
Hıgh Power Ak Hpe-500br-a12s 500w 85+ Bronze Aktif Pfc Atx - n11.com bu ürün sizce iyi midir? oyun oynarken hem kasıyor hemde uzun süre açık kaldığı zaman kapanıyor oyundayken

Hıgh Power Ak Hpe-500br-a12s 500w 85+ Bronze Aktif Pfc Atx - n11.com bu ürün sizce iyi midir? Oyun oynarken hem kasıyor hem de uzun süre açık kaldığı zaman kapanıyor oyundayken.

.

Bu linkteki ürünü öneriyorum eğer bütçeniz izin veriyorsa. Attığınız ürün fiyatına göre şüpheli derecede iyi duruyor, rahat besler sisteminizi fakat ben yine size kaliteli olduğunu bildiğim ve kendim kullandığım bir ürünü önermeyi tercih ederim. Düşük segment güç kaynaklarına marka ayrımı yapmadan güvenmiyorum, iki türlü de şu an kullandığınız güç kaynağından daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı