GT730 sistemde oyun oynanır mı?

moviemre

Zeptopat
Daha fazla  
16 GB RAM i5 işlemci GT730 ekran kartım var. Şimdi biraz da olsa yüksek oyunlar oynamak istiyorum. Sizce kaldırır mı sistemim yoksa ekran kartı düşük olduğu için oynayamaz mıyım? Harici hard disk de takılı onda da Windows kurulu sadece.

VALORANT oyunu düşük ayarlarda zorlasan oynarsın onun dışında eski oyunlar

İşlemcinin ne olduğu önemli. Sadece i5 yazmışsınız modeli bilmiyoruz. 9. nesil veya üstüyse grafikleri düşürüp çözünürlüğü de bayağı aşağı çekerek çoğu oyunu oynarsınız. Gerçi VRAM engeline takılıyor her türlü bazı oyunlarda.

RDR2.png

Şu seviyede 15 FPS oynamak sorun değilse belki ancak onun dışında 2015 ve sonrası oyunlarında can çekişir. 2010-15 arası belki zorla açar. Gerisini açabilir ortalama grafiklerde. Büyük yapımlar bazında sayıyorum bunları. 2D ve pixel art tarzı indie oyunlarda falan sıkıntı olmaz.

İşlemcinin ne olduğu önemli. Sadece i5 yazmışsınız modeli bilmiyoruz. 9. nesil veya üstüyse grafikleri düşürüp çözünürlüğü de bayağı aşağı çekerek çoğu oyunu oynarsınız. Gerçi VRAM engeline takılıyor her türlü bazı oyunlarda.
intel core i5-4460 cpu 3.20 ghz cpu hocam

Peki yüksek oyunlar için neler eklemem gerek işlemci ve ekran kartı olarak yani çokda yüksek oyunlar istemiyorum ama yinede eski oyunlarıda oynamak istemiyorum işin açığı

Intel Core i5-4460 CPU 3.20 GHz CPU hocam.

Peki yüksek oyunlar için neler eklemem gerek işlemci ve ekran kartı olarak yani çok da yüksek oyunlar istemiyorum ama yine de eski oyunları da oynamak istemiyorum işin açığı.

Bir tane RX 580/ GTX 1060 alsan her oyunu düşük ayarda da olsa oynarsın.

Geri
Yukarı