GT730 ve Ryzen 5 3400G Minecraft performansı nasıl olur?

Çünkü işlemcinin içinde olan APU ekran kartı, harici olan 730 ekran kartından daha iyi. Oyunlarda daha iyi FPS alırsınız. RAM'i de Dual Boot yaparsanız daha da iyi olur.

Hocam işlemci ömrü azalmaz mı ama?

GT 730 ve Vega 11 arasındaki dağlar fark var bile. İşlemciyi yormaz mı? Bu nasıl bir soru? Bu nasıl mantık?
Ekran kartını sat. RAM'ı 2x8 yap. Dual Channel FPS artışı olur. Daha iyi performans alırsınız. YouTube'daki testlere bakın farkını görürsünüz.

Hocam ben sizin gibi usta değilim bu konularda o yüzden sordum işlemciyi başka bir aletin işini yüklemek işlemci ömrünü daha çok azaltmaz mı diye sordum dediğim gibi ben usta değilim o yüzden şaşırmayın.

Tam bilmiyorum ama bayağı fark edecektir. GT730'u kullanmak o bilgisayarda mantıksız.

Peki ne kadarlığına kullanabilirim PC'yi geçen 9 yıllık Dell PC'yi bıraktımda :D kaç yıllık dayanır bu PC sadece MC, YouTube ve DC için falan.
Hocam NVIDIA'larda hani denetim masasında kalite ve performans kısmı varya orayı performansa Full çekince ne oluyor defaultta ikisinin de ortasında denegede duruyor biliyosunuzdur zaten.

Peki ne kadarlığına kullanabilirim PC'yi geçen 9 yıllık Dell PC'yi bıraktımda :D kaç yıllık dayanır bu PC sadece MC, YouTube ve DC için falan.
Hocam NVIDIA'larda hani denetim masasında kalite ve performans kısmı varya orayı performansa Full çekince ne oluyor defaultta ikisinin de ortasında denegede duruyor biliyosunuzdur zaten.
Bir yerini bozmadığınız sürece neredeyse sonsuza kadar dayanır, mesela bizim evde neredeyse 20 senelik laptop var hala çalışıyor, tabi yıllar geçince zaten yeni bir PC ihtiyacınız olur ve yenisini alırsın.

Nvidia Denetim Masasındaki performans ayarı ekran kartını genel olarak daha yüksek çekirdek hızlarında çalıştırmaya yarıyor, önerdiğim bir ayardır.

Bir yerini bozmadığınız sürece neredeyse sonsuza kadar dayanır, mesela bizim evde neredeyse 20 senelik laptop var hala çalışıyor, tabi yıllar geçince zaten yeni bir PC ihtiyacınız olur ve yenisini alırsın.

Nvidia Denetim Masasındaki performans ayarı ekran kartını genel olarak daha yüksek çekirdek hızlarında çalıştırmaya yarıyor, önerdiğim bir ayardır.
oyunlarda ne kadar fps artışı veriyor?

oyunlarda ne kadar fps artışı veriyor?
Reis sen hele bi dual channel yap o işlemcinin içindeki dahili ekran kartı değil Minecraft Warzone gibi çoğu ağır oyunu bile 720p'de oynatır dahili grafik diye küçümseme biraz güçlü bir GPU, hem bir daha RAM sıkıntısı çekmezsin, bence de ekran kartını sat çılan parayla RAM alırsın eğer satabilirsen.

Geri
Yukarı