GT740M Değiştirilebilir Mi?

vegasbobby112

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, abiler... Benim, Sony ve işletim sistemi windows 8 bir notebookum var. Notebookumda iki tane ekran kartı var. Aşağıda görüldüğü üzere;
ekko.png

• Nvdia Geforce GT 740M
  • Intel(R) HD Graphics 4000
Benim araştırmama göre Intel'in kartı onboard, nVidia'nın kartı ise harici kart.
nvdia.png

intelgraphic.png

Evet. Gördüğünüz gibi. Şimdi yine benim araştırmalarıma göre onboard olmayan ekran kartını(nvidia) değiştirebiliyormuşum. Şimdi ben ekran kartından fazla şikayetçi değilim. Battlefield 3'ü 40-45 fps medium seviyede oynatıyor.
Diğer sistem özelliklerim;

pc.png

işlemci.png

ekran.png

dxdiag.png

derecelendirme.png

denetimmasası.png

Sorularım
  1. Şimdi ben, ekran kartı alsam değiştirebilir miyim ?
  2. Eğer ekran kartını değiştirebiliyorsam hangi ekran kartı ile değiştirirsem benim için daha iyi olur?
  3. Sistemim bir oyuncu bilgisayarı değil. Ama sizce düzeyi nasıl?
  4. İşlemcilerimin "Turbo Boost" teknolojisi ile 3.40'a kadar çıkabiliyor. Sizce iyi midir?
  5. Sistemimde SSD yoktur. Onun yerine 1 TB sabit disk vardır. SSD takma şansım var mıdır? Eğer ssd takabilme şansım varsa ssd önerebilir misiniz?
  6. Ram değiştirmek istiyorum, gerekli mi? Hangi rami kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın güzel ama Intel HD Graphics'i çıkar nViidia'nın da son çıkanlardan bir tane ekran kartı al.

Fazla oyun oynamıyorsan SSD al, oyununu SSD'ye kurarsan alacağın performans artar.
Ekran kartı değiştirebiliyomusun bilemem ancak değiştirebiliyorsan Amazon üstünden alman gerek.
İşlemcin normal seviyede, fazla oyun oynamıyorsan çok iyi.

Alper dediğim gibi, Intel onboard olduğu için çıkaramıyorum. Ben Nvidia yerine farklı bir kart almayı planlıyorum.

Cenkay. Teşekkür ederim. Evet deliler gibi oyun oynuyorum. :) Alacağım ama nasıl değiştirebileceğimi bilmiyorum. Technopat'ın YouTube kanalında böyle bir video var mı? Varsa atabilir misiniz?

O zaman AMD al. Performansı süper. Sen nerede oturuyorsun?
Al kardeşim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alper Kayseri'de oturuyorum. Evet o videodan geldim ben buraya. Ayrıca AMD'yi pek tavsiye etmiyorum. Cenkay değiştirildiğinden %80 eminim. Hatta kesin bile diyebilirim.''Madem biliyorsun neden sordun ?'' deme.Sadece bildiğim bilgiyi doğrulamak için. Çünkü 2 ekran kartım var. Mecbur biri değişmesi gerek. Koskoca Sony Corparation neden 2 tane koysun ki? :) :D

GT740M bu 'm' harfinden anlıyoruz ki gpu anakarta gömülü değiştirilmez.

Edit: Yukarıda verdiğim cevabı tamamen unutun. Tamamen arkadaşımın yanlış bilgilendirmesi. Eğer notebookun da mxm slotu varsa değiştirebilirsin. Düşük segment notebooklar da harici ekran kartları anakarta gömülü olarak geliyor. Yani mxm slotu yok. Yani senin notebookun da mxm slotu yok bu yüzden değiştiremezsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı