GT740M Değiştirilebilir Mi?

Alper Kayseri'de oturuyorum.Evet o videodan geldim ben buraya.Ayrıca AMD'yi pek tavsiye etmiyorum.Cenkay değiştirildiğinden %80 eminim.Hatta kesin bile diyeiblirim.''Madem biliyorsun neden sordun ?'' deme.Sadece bildiğim bilgiyi doğrulamak için.Çünkü 2 ekran kartım var.Mecbur biri dğişmesi gerek.Koskoca Sony Corparation neden 2 tane koysun ki :) :D
Aslında 2 tane ekran kartı yok. Birisi işlemci ile birlikte entegre gelen bir ekran kartı. Bu ekran kartından pek performans beklenmez. Ancak intel i3/5/7 serisini kullanan bütün PC'lere bulunur. Dolayısı ile çoğu firma daha yüksek performans için 2. bir ekran kartı koyar.

@vegasbobby112 sosyalde yenisin, sosyal kurallarını okumanda fayda var. Aksi halde ceza alman kaçınılmaz olacak.

Aslında 2 tane ekran kartı yok. Birisi işlemci ile birlikte entegre gelen bir ekran kartı. Bu ekran kartından pek performans beklenmez. Ancak intel i3/5/7 serisini kullanan bütün PC'lere bulunur. Dolayısı ile çoğu firma daha yüksek performans için 2. bir ekran kartı koyar.

@vegasbobby112 sosyalde yenisin, sosyal kurallarını okumanda fayda var. Aksi halde ceza alman kaçınılmaz olacak.
Ben ne yaptım ki kurallara aykırı? Bir de sağol bilgi için. :( Tam bir hayal kırıklığı....

Entegre ekran kartları masaüstünde ya da internet de gezinirken kullanır. Oyuna girdiğinde harici ekran kartı devreye girer. Nedense bu özellik benim hoşuma gidiyor.

Entegre ekran kartları masaüstünde ya da internet de gezinirken kullanır. Oyuna girdiğinde harici ekran kartı devreye girer. Nedense bu özellik benim hoşuma gidiyor.
Şimdi şu konuyu netleştirelim. Benim şimdi nVidia kartım anakartta. Ve böyle masaüstü uygulamalarında falan çalışıyor. Oyuna girince ise Intel devreye giriyor. Değil mi?

Sony dizüstülerinde MXM slotu bulundurmuyor. Sadece role ballingte işinin ehli biri kartı değiştirebilir. Ama donanım olarak aynı özelliklere sahip olmak zorunda.

Cevapların şunlar:
  1. Hiçbir ekran kartını değiştiremezsin o bilgisayarda.
  2. SSD takabilirsin ancak 2 adet mi yoksa 1 adet mi mSATA portunun olup olmadığını öğrenmelisin.
  3. GT740M'in ise paylaşımlı belleğe sahip. Yani 2GB kendinde 2GB'da sistem belleğinden alıyor. Sana ise 4GB bellek kalıyor. İstersen bellekleri değiştirebilirsin.
  4. TB özelliği her işlemcide var artık. Yinede 3.4GHz mobil seriler için fena değil. Ama masaüstüne göre o hız 2.7 - 2.8GHz ile eşdeğerdir.
  5. Sistem oyun bilgisayarları sınıfına giriyor ama direk en alt seviyeden giriş yapıyor.

Merhabalar bende de Lenovo Z510 laptop var ve ekran kartı özellikleri konudaki ile tamamen aynı.Bende de Geforce GT740M ekran kartı ve intel hd4000 var.
1.)Bu nedir ? Hakkında pek düzgün yardımcı olacak bilgilere rastlayamadım.
2.)Bende ekran kartımdan oyunlar da memnun değilim :( . Yıl 2020 bir değişim olmuş olmalı ve bunlar değişiyor olmalı.Yarışmaya Tarsustan katılmaktayım yardımcı olursanız, bu kardeşinizi e-sports'a kazandırmış olacaksınız.

Merhabalar bende de Lenovo Z510 laptop var ve ekran kartı özellikleri konudaki ile tamamen aynı.Bende de Geforce GT740M ekran kartı ve intel hd4000 var.

1.)Bu nedir ? Hakkında pek düzgün yardımcı olacak bilgilere rastlayamadım.
2.)Bende ekran kartımdan oyunlar da memnun değilim :( . Yıl 2020 bir değişim olmuş olmalı ve bunlar değişiyor olmalı.Yarışmaya Tarsustan katılmaktayım yardımcı olursanız, bu kardeşinizi e-sports'a kazandırmış olacaksınız.
Konu 6 senelik lütfen bundan sonra böyle durumlarda yeni konu açın.
Arkadaş kastettiği uygulama "reballing". Ekran kartı küçük toplar ile anakarta lehimlenmiş. Bunları eritip anakarta yeniden lehimlemeye reballing denir.
Ayrıca ekran kartınız değişmez. Ama external bir ekran kartı takılabilir. Ancak bunu yapınca laptopunuz, laptop olmaktan çıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı