GT820M Oyunlarda Düşük FPS Veriyor

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Sorun belli, eski bilgisayarımı hediye etmek için hazırlamıştım, ve o da ne ekran kartı entegre grafik kartından bile daha düşük FPS veriyor. GTA V oyununda 50 FPS alan kart, ilk başlarda 3 FPS sonralarda düzeltme çabamla 15-20 FPS kadar arttı. Bunun nedeni nedir? Entegre grafik bile GTA'da 30-35 FPS veriyor. Not: Driver yüklemede, Windows'un bazı kısımlarında, bilgisayarın kapanma süresinde, ekran kartı testinde sorunlar yaşadım. UserBenchmark testi yaparken PC sürekli mavi ekran veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke yorum yapmadan önce konu içeriğini okusanız, daha önceden rahat bir şekilde oynuyormuş oyunu aynı sistemle, sonradan düşüş yaşamış.
820M ile neyin 50 FPS'i güzel kardeşim. 820m ya bu bildiğin giriş seviyesi sırf film izlemeye yarayan eski oyunları oynatan bi ekran kartı.

820M ile neyin 50 FPS'i güzel kardeşim. 820m ya bu bildiğin giriş seviyesi sırf film izlemeye yarayan eski oyunları oynatan bi ekran kartı.

Bahsettiğimiz oyun da GTA 5, belki de 10 sene içerisinde çıkmış en iyi optimizasyona sahip oyundur kendisi, düşük ayarlarda GTA 5 oynamak için GTX sistem şart değil, açın biraz Youtube'u o ekran kartına ait videoları izleyin hiçbir şey bilmiyorsanız.

Bahsettiğimiz oyun da GTA 5, belki de 10 sene içerisinde çıkmış en iyi optimizasyona sahip oyundur kendisi, düşük ayarlarda GTA 5 oynamak için GTX sistem şart değil, açın biraz Youtube'u o ekran kartına ait videoları izleyin hiçbir şey bilmiyorsanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
?
Arkadaşım sırf muhalefet olayım diye atlamayın gözünüzü seveyim. O zaman herkes gitsin 820m alsın oynamak için. Her şeyi ben bilirim düşüncesinden sıyrılın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
?
Arkadaşım sırf muhalefet olayım diye atlamayın gözünüzü seveyim. O zaman herkes gitsin 820m alsın oynamak için. Her şeyi ben bilirim düşüncesinden sıyrılın.

Keşke biraz video içeriğine de göz atsaydınız, adam oyunu GT820M ile yüksek ayarlarda oynamayı deniyor, benim bahsettiğim şey ise "düşük" ayarlar. Yüksek ayarlarda 20FPS alması normal zaten üstelik 4GB RAM'e sahip.

Bir de buna bak istersen, düşük ayarlarda video çekmiyorken 35-40 FPS arası aldığını belirtmiş açıklama kısmında, tüm ayarlar düşük. Anlayacağın üzere bu ayarlarda GT820M çok iyi bir performans sunmasa da bu oyunu oynatabilir düzeyde, GTA 5'in düşük ayarları için GTX1080'e gerek yok.

840M 50 fps alır ama 820m alamaz.
kimse kafasına göre konuşmasın bilgisayar benim oyun benim fps ölçerde steamin bilgisayar aynı bilgisayar oyun aynı oyun steam aynı steam yani boş konuşmayın o zamanlar oynadığım versiyonuda kurdum aynı
Keşke biraz video içeriğine de göz atsaydınız, adam oyunu GT820M ile yüksek ayarlarda oynamayı deniyor, benim bahsettiğim şey ise "düşük" ayarlar. Yüksek ayarlarda 20FPS alması normal zaten üstelik 4GB RAM'e sahip.

Bir de buna bak istersen, düşük ayarlarda video çekmiyorken 35-40 FPS arası aldığını belirtmiş açıklama kısmında, tüm ayarlar düşük. Anlayacağın üzere bu ayarlarda GT820M çok iyi bir performans sunmasa da bu oyunu oynatabilir düzeyde, GTA 5'in düşük ayarları için GTX1080'e gerek yok.
evet evet işte bu videodaki gibi oynanıyordu düşükte, yükseğe alıncada üstteki gibi ama minecraftta bile 180fpsden 45-70e düşmüş
benchmark testi normal gibi biraz MSI MS-16GD Performance Results - UserBenchmark
directx10 130da 60 daha düşükmüş 130fps - 60fpsdemek oluyor yani.
40fpsde 15 fps civarı bir eksik varmış bilgisayarın geçmişini özetemek istiyorum daha önce 3 kere 1 metreden düştü harddisk zaten bozuk %4 bad sector var ram bence oksitten ama başka sebebide olabilir üst slotta çalışmıyor silgi ile sildiğimde bazen çalışıyor onun dışında klavye ve panel yok masa üstü gibi kullanıyoruz kasada ağır bir eskime var yani dağınık bir kasası var ve bir zaman önce bilgisayar yavaş yavaş bozulmaya başladı yani windows kafayı yemeye başladı 5 dakika ellemediğimizde bilgisayarı microsoft windows yanıt vermiyor uyarısı veriyordu yani son zamanlarda 2 dakikaya düştü bu süre ilk başta 1.5 saatti gün geçtikçe kısaldı ve o zamanlar işte gtada bilgisayar o haliyle 40 fps alıyordu rahat sonra format atmak için güç bela dosya yedeklemesi yaptım sürekli çöktüğünden çok zordu sonra diski biçimlendirdim ve formatı attım işte ne olduysa ondan sonra oldu bilgisayar 2000li yılların başındaki pclere döndü açılması 15 dakika sürüyor açıldıktan sonra kendine gelmesi 3 saat google açması 1.5 saat sürüyordu tekrar format attım ve bu şekilde kullanmaya devam ediyorum ama driver yükleme sorunu dahil neler neler yaşadım yani. Ama bu halde olması bile yeterli umudu veriyor en azından çalışıyor :D
şuan eski performansı tabiki yok ama çalışıyor temiz kurulum yap diyorsunuz ama harici ekrana kurulum ekranı gelmiyor kör bir şekilde nasıl yapıcam :(
birde müsait olanbiri overclock işlemini anlatabilirmi yada bir konu linki atabilirmi ısı sorun değil soğutma gayet iyi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı