GT940M ekran karıncalanması sorunu

daghanparlak

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Yaklaşık 3 gündür ekranım oyunlarda karıncalanıyor. 5 sene önce aldığım Acer Aspire V15 markalı laptopum hafiften miladını doldurmaya başladı bunun farkındayım. Fakat son günlerinde bu sorunun yaşanması kafamı gerçekten bozdu. Şu an ekran kartı devre dışı olarak sadece görseldeki oyunu oynayabilmekteyim. Bu karıncalanmaların sebebi ve çözümü tam olarak nedir? En son çıkan Game Ready Driver'ı yükledikten sonra Apex Legends oynarken bilgisayar birden kilitlendi ve kapatıp açtıktan sonra böyle olmaya başladı. Bir kere daha aynı sorunu yaşamıştım fakat sadece oyun içinde olmuştu. Ekran kartını 2 hafta boyunca kapalı bıraktıktan sonra sorun kendiliğinden geçmişti ancak bu daha farklı bir sorun. Sıcaklardan olma ihtimali de göz önünde bulunduğundan hala kapalı oynuyorum. Bu sorun daha önce başına gelmiş ve çözebilmiş arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Not: Bu sorun sadece oyun bazlı uygulamalarda karşıma çıktı. Steam arayüzünde ve tarayıcım olan Opera GX'i kullanırken (dizi-film veya video izlerken) bu sorunla karşılaşmadım.

Not 2: Ekran kartı açıkken oyun içinde görseldeki gibi görüntü gelmekte. Masaüstüne veya başka bir uygulamaya geçince sorun gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• karıncalanma.jpg
    karıncalanma.jpg
    248,8 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı