GT940M ekran kartına kaç voltaj verilmeli?

Unlucky0758

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartına o.c yapmak istiyorum kaç voltaj vermeliyim? Voltaj ile MHz arasındaki ilişki nasıl olmalı? O.c yapmanın zararlarına herhangi bir açıklama yapmadan değinmezseniz sevinirim.

Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartına o.c yapmak istiyorum kaç voltaj vermeliyim? Voltaj ile MHz arasındaki ilişki nasıl olmalı? O.c yapmanın zararlarına herhangi bir açıklama yapmadan değinmezseniz sevinirim.
Mobil bir GPU'ya OC yapmanı önermem. Eski laptopların çoğu OC'siz soğuk lehim oluyordu. Bunu 4870X2'de yaşamıştım. Bir akrabam ise HD 4860 Mobilde yaşamıştı bu durumu.

Mobil bir GPU'ya OC yapmanı önermem. Eski laptopların çoğu OC'siz soğuk lehim oluyordu. Bunu 4870x2'de yaşamıştım. Bir akrabam ise HD 4860 mobilde yaşamıştı bu durumu.

Aslında o.cli olarak 4-5 aydır kullanıyorum ona dayanarak bunları söylüyorum.

Aslında o. Cli olarak 4-5 aydır kullanıyorum ona dayanarak bunları söylüyorum.

Yani mesela Max 224 MHz bellek hızına veriyorum 300 yapınca doğal olarak resetliyor. Bu sonuç doğrultusunda MHz ile birlikte voltajı arttırırsam 300 veya 400 MHz yapınca kapanmama ihtimali olur mu?

Aslında o.cli olarak 4-5 aydır kullanıyorum ona dayanarak bunları söylüyorum.
OC'den kastım MHz değiştirmek değil (OC'nin içine giriyor ancak ben MHz'den bahsetmiyorum). Voltaj vermek. MHz vermek yüzde 10 zarar veriyorsa voltaj arttırmak en az 3 katı daha tehlikeli ve yanlış yapılınca 3 kat daha fazla zarar veriyor.

Aslında o. Cli olarak 4-5 aydır kullanıyorum ona dayanarak bunları söylüyorum.

Yani mesela Max 224 MHz bellek hızına veriyorum 300 yapınca doğal olarak resetliyor. Bu sonuç doğrultusunda MHz ile birlikte voltajı arttırırsam 300 veya 400 MHz yapınca kapanmama ihtimali olur mu?

Ne kadar voltaj verirsem tam performansta kullanmış olurum yani voltajı 100mv arttırırsam sorun olur mu 300 400 500 arttırabilir miyim gibi.

OC'den kastım MHz değiştirmek değil. Voltaj vermek. MHz vermek yüzde 10 zarar veriyorsa voltaj arttırmak en az 3 katı daha tehlikeli ve yanlış yapılınca 3 kat daha fazla zarar veriyor.

Aslında o.c kavramı içine MHz değerini arttırmakta giriyor diye biliyorum hocam.

Ne kadar voltaj verirsem tam performansta kullanmış olurum yani voltajı 100mv arttırırsam sorun olur mu 300 400 500 arttırabilir miyim gibi.

Aslında o.c kavramı içine MHz değerini arttırmakta giriyor diye biliyorum hocam.

Giriyor zaten. 20'şer 40'ar arttır voltajı. Unutma sorumluluk almıyorum.

Peki voltaj ve MHz ile ilgili sorduğum sorulara cevap verebilir misiniz?

Giriyor zaten. 20'şer 40'ar arttır voltajı. Unutma sorumluluk almıyorum.

Sorumluluk tamamıyla bende onda sorun yok ancak maksimum kaç olmalı ben hangi değerlere bakarak 20 40 diye arttıracağım sorum bu arttırmayı ben de biliyorum anakartta ekran kartından bir yanık sorunu vs. oluşur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı