GT9800 ekran kartı yükte 85 derece

Selamlarherkese

Femtopat
İşlemci boşta çalişirken 40 derece, ekran kartı boşta 61 derece, ekran kartının yüksek olduğunu düşünüyorum. Oyundayken güncel oyunlarda ekran kartı 85, işlemci 70 derece oluyor. (Yüksek sistem isteyen ağir oyunlar) normal sistem oyunlarında GPU 75-80 derece işlemci 55 derece oluyor. ekran kartı bence çok yüksek, ne yapmalıyım?

Ekran kartı GT9800, işlemci i7 4790.

Yanıyor o parçalar. Öyle işte. Daha 1 hafta önce yandı, anakart değiştirdim. Anakartı taktıktan 1 ay kullandım, bir baktım PC GG olmuş. Yanıyor öyle işte ve 40 FPS alıyorum sanırım. Hiç donmadan, kasmadan oynatıyor.

40-50.

Ama çok fazla oynayamıyorum. GPU 85, işlemci 70 yazdıgını görür görmez kapatıyorum.
(Genelde 1 saatten biraz geçkin oluyor.)
Yanma sebebi başka bir şeyden kaynaklıdır, kısa devre olmuştur, yüksek voltaj falan bir çok sebep var ayrıca anakart ısınmaz. Yalan söylenmiş de olabilir size.

Yanma sebebi başka bir şeyden kaynaklıdır, kısa devre olmuştur, yüksek voltaj falan bir çok sebep var ayrıca anakart ısınmaz. Yalan söylenmiş de olabilir size.
Bakın, benim ekran kartında PSU'dan değil, anakart yolları üzerinden çekiyor elektrik ve yüksek sıcaklıkta plastiğe sıcak tutarsan gevrer, değil mi? Kırılgan bi hal alır. Aynı bu şekil anakart bozuluyor. Sıcaktan yanan anakarttan önceki anakartta da ses girişleri çalişmaz olmuştu yine bu sıcak yüzünden.
PC'mde overclock yapmıyorum, yüksek voltaj vermiyorum, normal classic ayarda çalişiyor.

Bakın, benim ekran kartında PSU'dan değil, anakart yolları üzerinden çekiyor elektrik ve yüksek sıcaklıkta plastiğe sıcak tutarsan gevrer, değil mi? Kırılgan bi hal alır. Aynı bu şekil anakart bozuluyor. Sıcaktan yanan anakarttan önceki anakartta da ses girişleri çalişmaz olmuştu yine bu sıcak yüzünden.

PC'mde overclock yapmıyorum, yüksek voltaj vermiyorum, normal classic ayarda çalişiyor.
Bende de öyle. 15 senedir kullanıyorum, öyle bir sorunla karşılaşmadım. Sizin PSU'da sorun vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı