GTA 3 oynanır mı?

Zevk alıyosan mayın tarlası da iyi oyundur yani buna kendin karar vermen gerekmez mi? Bazı kişilere hoş gelmez bazılarına hoş gelir mesela geçen gün bir arkadaş GTA 3 fanı olduğunu ve remake gelse çok mutlu olacağını söylediği bir konu açmıştı. Dene ve kendin karar ver dostum 🤷🏻‍♂️ Ha sorduğun şey büyük çoğunluğa göre bariz şekilde kötü olup olmadığıysa öyle bir şey yok çok iyi diyen beğenen insanlarda var normal diyende var kötü diyende var. Tabi bide oyunu zamanına göre değerlendirmek lazım orası da ayrı mesele.

Oynamaya değer mi mekanikleri çok kötü mü? Kötü ise YouTube'dan yatarak izleyip bitireceğim.
GTA 3, benim ilk deneyimlediğim GTA oyunudur ancak çok kısacık bir süre için deneyimlemiştim. 2 yıl önce "ben neden acaba bunu hiç oynayıp bitirmedim" dedim ve bilgisayara kurup oynamıştım. Benim için gayet de eğlenceliydi.

Eğer GTA Vice City oynadıysanız pek zorlanacağınızı sanmıyorum, aşırı farklı bir mekanik söz konusu değil ancak araçların hasar alma durumu çok fazla. Yani, araçlar çok kolay patlıyor ve bazı görevlerde size büyük zorluk çıkartacağından emin olabilirsiniz. :)

Vice City oyununu da deneyimlemediğinizi düşünerek cevaplamaya çalışayım. Kontroller genel hatları ile basit. Belki bâzı tuşları ayarlarda değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz, başka bir durum aklıma gelmiyor.

Son olarak, ben mi bulamadım bilmiyorum ama oyunda bir harita göremedim. Yani, menüden erişebildiğim tam boy haritayı kastediyorum. O yüzden, ekrandaki küçük haritayı kullanarak, hedeflere veya gitmek istediğiniz yerlere biraz sezgisel gitmeniz gerekiyor yani tamamen önünüze çıkan yollara bağlı olarak. Doğrusu bu kısım çok saçma geliyor bana, çünkü benim ilk oynadığım zaman bir harita olduğunu net bir şekilde hatırlıyorum (tabi mod gibi bir şey yapılmış olabilir), harita olmaması da saçma zaten ama zamanına göre belki de gerçekten yoktur dedim.

Bu tip oyunlar bence sadece nostaji veya özel ilgi varsa oynanır. Onun dışında evet mekanik ve oynanış olarak kötü bir deneyim verecektir ve sıkılmanız muhtemel. Ben 2 kere oynadım ikisinde de bitirmeden bıraktım. O oynamalarım da bilgisayar olmadığı zamanlardı. Yani yoklukta oynanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı