Çözüldü GTA 4 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

asabi_limon

Decapat
Yer
KRAL GENCEBAY
Daha fazla  
Meslek
-
Oyuna açmaya tıklıyorum, bir süre oynuyormuş gözüküyorum ( ama oyun açılmıyor ) sonra oyun kendiliğinden kapanıyor. Dosyaların bütünlüğünü de kontrol ettim. Rockstar Games Launcher de yüklü. Bilen arkadaşlar çözümü yazabilir mi?

Sistem:
4 GB RAM.
AMD Radeon 5500 ekran kartı.
Intel(r) Core(tm)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz 2.50 GHz.

Çözüm
Hocam oyuna Trainer eklemişsiniz. O yüzden patlıyor olması olası. Kaldırıp öyle deneyin 😎

Kod:
11:40:41,8495837    GTAIV.exe    6096    CloseFile    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\Trainertlad.asi    SUCCESS        Rockstar Games

Ayrıca ScriptHook da var, o da güncel değilse sorun teşkil eder.

Kod:
11:40:41,8503884    GTAIV.exe    6096    CreateFile    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\ScriptHook.dll    SUCCESS    Desired Access: Read Attributes, Disposition: Open, Options: Open Reparse Point, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a, OpenResult: Opened    Rockstar Games

Bu ikisinden biri ya da ikisi birden oyunu çökertiyor. Kaldırın, %99 düzelecek. Bizden kaçmaz 😎

DLL hatası göremedim. IObit yazılımları kullanıyorsunuz, ekran kartı driverinizi IObit yazılımı ile güncellediniz?
Biraz daha dikkat 👍
Rapor alın, müsait arkadaşlar bakacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rapor çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyuna Trainer eklemişsiniz. O yüzden patlıyor olması olası. Kaldırıp öyle deneyin 😎

Kod:
11:40:41,8495837    GTAIV.exe    6096    CloseFile    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\Trainertlad.asi    SUCCESS        Rockstar Games

Kod:
11:40:41,8503884    GTAIV.exe    6096    CreateFile    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\ScriptHook.dll    SUCCESS    Desired Access: Read Attributes, Disposition: Open, Options: Open Reparse Point, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a, OpenResult: Opened    Rockstar Games

Bu ikisinden biri ya da ikisi birden oyunu çökertiyor. Kaldırın, %99 düzelecek. Bizden kaçmaz 😎

DLL hatası göremedim. IObit yazılımları kullanıyorsunuz, ekran kartı driverinizi IObit yazılımı ile güncellediniz?
Biraz daha dikkat 👍

Çözüm

Evet. Bir sorun mu yapar?

Kod:
11:40:41,8495837 GTAIV.exe 6096 CloseFile C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\Trainertlad.asi SUCCESS Rockstar Games

Kod:
11:40:41,8503884 GTAIV.exe 6096 CreateFile C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\GTAIV\ScriptHook.dll SUCCESS Desired Access: Read Attributes, Disposition: Open, Options: Open Reparse Point, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a, OpenResult: Opened Rockstar Games

Biraz daha dikkat 👍

Peki bunları nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı