GTA 4 Complete Edition stuttering nasıl çözülür?

İşletim sistemi
Windows 10

678937

Picopat
Stuttering(takılma, kekeleme) var. Evet GTA 4 optimizasyon sorunlu, çok iyi biliyorum. Oyunum orijinal ve Steam versiyonlu. Birkaç tane yol yöntem denedim, FPS artışı oldu, sert FPS dropları gitti. Yalnız tek sıkıntı arada stuttering yani takılmalar oluyor. Bir de oyuna girişte de oluyor, sonrası oyun normalleşiyor. 35-55 FPS arası oynatıyor. İşlemcim i5 6198du 2.3 GHz up to 2.8 GHz, 4 GB RAM, 920MX 2 GB ekran kartı, HDD, Windows 10 Home var. Orta ayarlar yaptım, görüntü kalitesi gayet güzel, yüksek ayardakinden pek bir kaybım yok kalitede. PS3'ten bile daha iyi. DXVK denedim, olmadı, ekran kartım desteklese dahi. Oyunu korsanda patch 1.0.8.0 yükleyerek yüksek ayarlarda kasmadan rahat rahat oynamıştım aynı bilgisayarda.complete Edition'da kasmayı tamamen ortadan kaldırmak istiyorum. Denediğim yöntemler şunlar:
-Ekran iyileştirmeleri devre dışı bırak.
-Commandline'a nomemrestrict, availablevidmem 2048.0, percentvidmem 100, heapsize 2097152, minspecaudio yazdım.
-NVIDIA Denetim Masası'ndan birkaç ayar yaptım.(üçlü ara bellekleme, negatif lod izin ver, Max FPS 60, eşyönsüz 16X, maksimum performansı tercih, yüksek performans vs)
-Windows oyun Modu'nu kapattım.
-Oyun içinden grafiklerin hepsini medium yaptım.
-Oyun içinden handbrake cam kapattım.
V-Sync kapat demeyin, kapatınca daha kötü oluyor, hem görüntüde biraz bozulma hem FPS'te dengesizlik oluyor. V-Sync açıkken daha stabil oluyor.
Vulkan'da çalıştırdım, tam tersi etki oldu, FPS yarı yarıya düştü :D
GTA 4 Definitive Edition 7ZIP modu yükledim, o da çok etkili olmadı.
Downgrade denedim olmadı, crack yükleme noktasına geldim, eh orijinal oyun aldım parayla, geri korsana dönmek istemiyorum, sövmek istemiyorum şimdi :D
Bana FPS artışı değil, FPS koruma lazım. Aldığım 35-40 FPS gayet iyi, ben bunu korumak istiyorum, stabil çalışsın istiyorum yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece gölgelerini orta veya düşüğe al. Performansı çok etkiliyor. Fusion fix denedin mi? Dxvk ile dediğin oyun başı takılma oluyor sonra düzeliyor. Muhtemelen shader load oluyor.

Gece gölgelerini orta veya düşüğe al. Performansı çok etkiliyor. Fusion fix denedin mi? Dxvk ile dediğin oyun başı takılma oluyor sonra düzeliyor. Muhtemelen shader load oluyor.
Hacı dxvk 32 bit,64 bit felan hepsini denedim, olmuyor, tam ters etki veriyor bile. 920MX vulkan 1.3 yazıyor yani destekliyor ama olmuyor işte.
Gece gölgeleri her zaman kapalıydı bu arada, orayı hiç açmıyorum zaten.
Fps boost modları var, işte fps boost v3 ve ufuse fps boost var, onları koyunca fps daha da arttı. 40-50 oluyor hatta bazı bölgelerde 60 bile oluyor. Bazı bölgelerde fps düşüyor ama 20 yerine 30'a düşüyor misal. Ama hala takılmalar oluyor ara ara. Sorun tam olarak çözülmüyor,stabil olamıyor hala.

Fusionfix indirdim, dosyalar nasıl kuruluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı