GTA 4 DLC oynama sıralaması nedir?

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Grand Theft Auto IV: The Complete Edition aldım. İçerisinde Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City'i barındırıyormuş. Bu da içerisinde Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned ve Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony barındırıyor. Normalde bu paketler DLC olduğu için GTA 4'e sahip olmadan oynanmıyormuş ama EFLC paketini aldığınızda oynayabiliyormuşsunuz. GTA 4'ü illaki oynadım da bitirdim de. Peki şimdi oyuna girerken GTA 4 oyna seçeneğine tıkladığımda yine aynı deneyimi mi yaşayacağım yoksa DLC'ler sayesinde ek görevler falan görebilecek miyim? Ha normal GTA 4'ten farksız ise GTA 4'ü sonuna kadar bitirdikten sonra EFLC içerisinden ilk önce çıkan The Lost and Damned'ı sonrasında da The Ballad of Gay Tony'i mi oynamalıyım? (The Lost and Damned şubat 2009'da, The Ballad of Gay Tony ekim 2009'da çıkmış) Yoksa hiç zannettiğim gibi değil de birbirinden alakasız San Andreas, 4 ve 5 gibi mi?

Ana hikayesi dışında tüm DLC'leri bitirdim bazı bölümler aynı anda gerçekleşiyor, yani motor kulübündeki bir görevde, diğer DLC karakterlerini görüyorsun. Hatta bir tanesinde ana hikayedeki niko bile gözüküyor. Tüm hikayeler neredeyse aynı zaman aralıklarında geçiyor yani. Sırası sana kalmış.

Arkadaşlar bugün Grand Theft Auto IV: The Complete Edition aldım. İçerisinde Grand Theft Auto: Episodes from liberty City'i barındırıyormuş. Bu da içerisinde Grand Theft Auto IV: The Lost and damned ve Grand Theft Auto: The ballad of gay tony barındırıyor. Normalde bu paketler DLC olduğu için GTA 4'e sahip olmadan oynanmıyormuş ama EFLC paketini aldığınızda oynayabiliyormuşsunuz. GTA 4'ü illaki oynadım da bitirdim de. Peki şimdi oyuna girerken GTA 4 oyna seçeneğine tıkladığımda yine aynı deneyimi mi yaşayacağım yoksa DLC'ler sayesinde ek görevler falan görebilecek miyim? Ha normal GTA 4'ten farksız ise GTA 4'ü sonuna kadar bitirdikten sonra EFLC içerisinden ilk önce çıkan the Lost and Damned'ı sonrasında da the ballad of gay Tony'i mi oynamalıyım? (the Lost and damned şubat 2009'da, the ballad of gay tony ekim 2009'da çıkmış) yoksa hiç zannettiğim gibi değil de birbirinden alakasız San Andreas, 4 ve 5 gibi mi?

İlk önce Lost and damned oynamanızı tavsiye ederim.

GTA 4'ün Niko'lu kısmı aynı, onda bir değişiklik / ekstra görev vs yok. 4'ü daha önce oynadıysan düz 4'ü oynama.
EFLC içinden de TLAD veya TBOGT istediğinden başlayabilirsin. Bence TBOGT çok daha eğlenceli. Hikayeler üç oyun ile senkron gidiyor.

Hikaye ve DLC'ler birbiriyle bağlantılı, ana karakterler Niko, Johnny ve Luis ana hikayede ve DLC'lerde birbiriyle karşılaşıyor.
İnternette hikayenin kronolojik gidişatı için görevlerin yapılacağı sırayı gösteren konular var, ama oyunu kronolojik şekilde oynamanın gerekliliği tartışılır.
Ben DLC'leri ana hikayeden sonra oynadım, bir eksiklik hissetmedim. "Burayı hatırlıyorum", "burada böyle mi olmuş" dediğim oldu sadece birkaç kere.

Ana hikayesi dışında tüm DLC'leri bitirdim bazı bölümler aynı anda gerçekleşiyor, yani motor kulübündeki bir görevde, diğer DLC karakterlerini görüyorsun. Hatta bir tanesinde ana hikayedeki niko bile gözüküyor. Tüm hikayeler neredeyse aynı zaman aralıklarında geçiyor yani. Sırası sana kalmış.
GTA 4'ün Niko'lu kısmı aynı, onda bir değişiklik / ekstra görev vs yok. 4'ü daha önce oynadıysan düz 4'ü oynama.
EFLC içinden de TLAD veya TBOGT istediğinden başlayabilirsin. Bence TBOGT çok daha eğlenceli. Hikayeler üç oyun ile senkron gidiyor.
GTA 5 gibi aynı görevleri farklı karakterlerle aynı anda yapıyoruz ama farklı oyunlarda gibi mi? Üçü de aynı evrende ama maddi durumları, çevreleri, kayıt noktaları vs. farklı öyle mi?

Evet, o duruma benzer. Hatta bazı görevlerde aynı yerlerde de bulunabiliyorsun 3 karakterle de. Tek farkı karakter değiştirme olayı yok. Neyle oynuyorsan o işte. Sürekli olarak o karakter olarak oynuyorsun, onun perspektifinden görüyorsun.

GTA 5 gibi aynı görevleri farklı karakterlerle aynı anda yapıyoruz ama farklı oyunlarda gibi mi? Üçü de aynı evrende ama maddi durumları, çevreleri, kayıt noktaları vs. farklı öyle mi?
Yaşanan olayları ilk defa farklı gözlerden görüyor, neyin sebep olduğunu 3 farklı açıdan öğreniyoruz. Niko ile olan hikayeyi bitirdiyseniz pek spoiler sayılacak bir şey değil ama;

Örneğin bir görevde Niko, mafya liderinin kızını kaçırıyor. Toni, elmasları verip kızı alma peşinde. Ama bundan haberi olup takasın gerçekleşeceği yeri basan Johnny ve onun motorcu grubu var. Üç hikaye de olayların oraya adım adım nasıl geldiğini ve olaylardan sonra hayatlarının nasıl etkilendiğini anlatıyor.

Evet, o duruma benzer. Hatta bazı görevlerde aynı yerlerde de bulunabiliyorsun 3 karakterle de. Tek farkı karakter değiştirme olayı yok. Neyle oynuyorsan o işte. Sürekli olarak o karakter olarak oynuyorsun, onun perspektifinden görüyorsun.
Teşekkür ederim hepinize. Kronolojik çıkış tarihlerine göre oynayacağım o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı