GTA 4 grafik + ekstralı mod paketi

indir (11).jpeg

Daha önce atmayı unutmuştum.
Alın size oyundan bir görsel.

Mod paketi mükemmel ancak oyuna güncelleme gelince kafayı yedi bu yüzden silmek zorunda kaldım.

Eki Görüntüle 1985718

Mod paketi mükemmel ancak oyuna güncelleme gelince kafayı yedi bu yüzden silmek zorunda kaldım.

Hocam sadece şu sarımsı halinin gidebileceği bir mod var mı oyunu almayı düşünüyorumda aynı GTA San Andreas'ta olduğu gibi bunda da sürekli hata ile karşılaşma sorunu var mı veya benim sistemimde ortalama kaç FPS verir kasarmı sizce.

Hocam sadece şu sarımsı halinin gidebileceği bir mod var mı oyunu almayı düşünüyorumda aynı GTA San Andreas'ta olduğu gibi bunda da sürekli hata ile karşılaşma sorunu var mı veya benim sistemimde ortalama kaç FPS verir kasarmı sizce.

Bu oyunda FPS tahminim yapmak çok zor her sistemde farklı çalışıyor çünkü. Yani daha eski bir PC daha fazla FPS verebiliyor veya tam tersi de olabiliyor.

Eki Görüntüle 1985718

Steam sürümüne güncelleme mi geldi tekrar? Eğer güncelleme yapıldıysa tekrar 1.0.4.0 sürümüne çekmek gerek yoksa düzgün çalışmaz zaten.

Son düzenleme:
Ben 3050 Ti ile 30 FPS üstüne çıkamıyorum neden acaba yanlış bir şey mi yapmış olabilirim oyun 1.0.4.0 sürümünde TR yama kurdum oyuna carpack attığım zaman FPS düzeliyor donma olmuyor ama 5dk sonra çöküyor modu kaldırınca kasmalar başlıyor ne yapmam lazım 1 haftadır sil yükle sil yükle gına geldi.

Carpack dediğiniz tak olarak hangi mod? 30FPS sorunu için oyun dosya konumundaki commandline belgesine girip aşağıdaki iki kodu ekleyin eğer zaten varsa bir şey yapmanıza gerek yok. Ayrıca oyun ayarlarından V-Sync'in kapalı olduğuna emin olun.

-Refreshrate 60.
-Framelimit 1

Carpack dediğiniz tak olarak hangi mod? 30FPS sorunu için oyun dosya konumundaki commandline belgesine girip aşağıdaki iki kodu ekleyin eğer zaten varsa bir şey yapmanıza gerek yok. Ayrıca oyun ayarlarından V-Sync'in kapalı olduğuna emin olun.

-Refreshrate 60.
-Framelimit 1

Car pack 2013 10.4.0 uyumlu toplu araç yaması kurdum. Bu grafik paketi kurduğumda düşük ya da Ultra aynı FPS değerlerini veriyor araç yaması yokken oyunu kopyaladım Steam versiyonunu sade bir şekilde oynadığımda herhangi kasma donma yok grafiği kurunca Max 45 ama sürekli drop yiyor FPS sahilde 100 üstüne çıkyor araç modu kurunca FPS düzeliyor ne hikmetse grafik fulken normal 40-60 arası ama sabit belli etmiyor düşmeleri fakat bu sefer de 10-15 dk dayanmıyor donup atıyor şu an enb 3.0 kurdum YouTube'dan 1.0.4.0 sorun yok oynuyorum 38 70 90 sayıyor ama oda bu paket kadar keskin değil sadece görüntü netliği var texture u iyi değil bu modda mesela yollar çok iyi. commandline de bu kodlar var birde bu modda 1920x1080 de 144hz olmuyor enb de düzeldi refreshrate 144 yapıyorum zaten

Eki Görüntüle 1985718

hocam sen 1.0.4.0 downgrade yapıp direk bunu kurdun deilmi

Merhaba, ben de uzun sürenin ardından tekrar GTA IV'e geri dönüş sağladım. zamanında bu oyunu çok kasarak oynamıştım optimizasyon sorunlu bir oyun ve halen de öyle :) ve karanlık havası vardı. bende direkt bu grafik moduyla başlayayım dedim ve gerçekten de harika oldu, grafikleri çok canlı ve parlak oldu eski halinden eser kalmadı. Fakat böyle bi sorunum var oyunu 4K 144Hz ULTRA ayarlarda oynuyorum fakat oyunun vram limiti 3900-4000MB larda takılıyor, biraz bakındım oyun 32bit destekli olduğu için en fazla bu kadar vram kullanabiliyormuş sanırsam bu yüzden ötesine geçemiyor. 4gb vram üstüne çıkamadığı için bazen oyundan atıyor. bu yüzden her görev sonrası save atıp devam ediyorum ki oyun kapanırsa boşa gitmesin diye :) acaba bu vram limitini daha da arttırmanın yolu var mıdır? en azından 1-2gb daha fazla vram kullanabilseydi oyundan atma sorunu da olmazdı diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• gta iv.png
    gta iv.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 52
Merhaba, ben de uzun sürenin ardından tekrar GTA IV'e geri dönüş sağladım. zamanında bu oyunu çok kasarak oynamıştım optimizasyon sorunlu bir oyun ve halen de öyle :) ve karanlık havası vardı. bende direkt bu grafik moduyla başlayayım dedim ve gerçekten de harika oldu, grafikleri çok canlı ve parlak oldu eski halinden eser kalmadı. Fakat böyle bi sorunum var oyunu 4K 144Hz ULTRA ayarlarda oynuyorum fakat oyunun vram limiti 3900-4000MB larda takılıyor, biraz bakındım oyun 32bit destekli olduğu için en fazla bu kadar vram kullanabiliyormuş sanırsam bu yüzden ötesine geçemiyor. 4gb vram üstüne çıkamadığı için bazen oyundan atıyor. bu yüzden her görev sonrası save atıp devam ediyorum ki oyun kapanırsa boşa gitmesin diye :) acaba bu vram limitini daha da arttırmanın yolu var mıdır? en azından 1-2gb daha fazla vram kullanabilseydi oyundan atma sorunu da olmazdı diye düşünüyorum.
Hocam o vram olayı Sürümden kaynaklı maalesef. Konu sahibi de bunu önceki mesajlarda anlatmıştı. Sizde yine iyi bende 2 GB'de takılı kaldı.

Hocam o VRAM olayı sürümden kaynaklı maalesef. Konu sahibi de bunu önceki mesajlarda anlatmıştı. Sizde yine iyi bende 2 GB'de takılı kaldı.

VRAM'i değiştirebiliyoruz commandline.txt metin belgesine -availablevidmem 4096.0
Yazılı bende bu rakamı değişince VRAM kısmıda değişiyor hatta bazı korsan indirmelerede ilk girişte grafik değiştirtmiyordu VRAM düşük gördüğü için bu yöntemle yükseltiyorum ben.

VRAM'i değiştirebiliyoruz commandline.txt metin belgesine -availablevidmem 4096.0
Yazılı bende bu rakamı değişince VRAM kısmıda değişiyor hatta bazı korsan indirmelerede ilk girişte grafik değiştirtmiyordu VRAM düşük gördüğü için bu yöntemle yükseltiyorum ben.

Bir de ben orijinal Complete Edition sürümü downgrade ile temiz şekilde 1.0.7.0'ye 1.0.4.0 1.0.8.0 hepsine dönüştürdüm uyumlu modları da kurdum fakat oyun sürekli 15-20 dk dan sonra ya FPS düşmesi yaşıyor ya da oyundan atıyor dediğiniz gibi ve atmasını geçtim kasması çok gıcık bir şey bilen çözen yok mu bu durumu 1 haftadır tüm enbleri denedim şimdi modsuz oynuyorum sistemim 3050 Ti 4 GB 16 RAM.

Geri
Yukarı