GTA 4 kasıyor ve FPS düşüyor

angelofthelord

Femtopat
Arkadaşlar GTA 4 oynarken (orijinal) oyun biraz kasıyor, drop giriyor ve etraftaki objeler falan tırtıklı gözüküyor. Gölgeler yerinden kayıyor hafiften. Sorun nedir?

PC özellikleri ve oyun ayarları:
ASUS TUF Evo RX 5600XT driver 20.10.1.
Ryzen 5 3600.
G.Skill Ripjaws 2x8 3200 MHz.
ASUS Prime B450M-K.
500 GB Toshiba OCZ RC 500 NVMe M.2 SSD.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar GTA 4 oynarken (orijinal) oyun biraz kasıyor, drop giriyor ve etraftaki objeler falan tırtıklı gözüküyor. Gölgeler yerinden kayıyor hafiften. Sorun nedir?

Ryzen 5 3600.
ASUS Prime B450M-K.

Eki Görüntüle 726121
GTA 4 sorunlu ondandır.

Artı -1 Eksi

Ryzen 5 3600.
ASUS Prime B450M-K.

Eki Görüntüle 726121
Oyunun optimizasyonu çok kötü ondan kaynaklı olabilir. Çok iyi sistemlerde bile sorun çıkarabiliyor.

Steam versiyonu bozuk. Torrent'ten indirdiğim veya DVD versiyonunda böyle bir sorun yaşamıyorum. Optimizasyon sorunu olduğu doğru ama Steam, oyunu Complete Edition yaptıktan sonra bozdu. Complete Edition olmadan önce hiç sorun yoktu. Size tavsiyem Steam versiyonunu oynamayın. Link verirdim ancak Torrent paylaşımı ve yardımı yasak diye biliyorum.

GTA 4 klasik optimizasyon özürlü oyun oldugu icin bu tür sorunlar yasamaniz normal. Oyunun ayarlarini köklemenizi tavsiye etmiyorum.

Detail ve View Distance'i 20-30 civarina düsürün. Vehicle Density ayarini 15 yapabilirsiniz. Gölge ayarini da ayni sekilde Medium ya da High yapin, cünkü oyuna bayagi etki ediyor. Texture Quality'i de cok sorun yasarsaniz orta ayarlara cekin.

Saydiklarim oyun performansina en cok etki eden ayarlar.

Geri
Yukarı