İnceleme GTA 4

Optimizasyon dışında dediklerinizin hepsi saçmalık. Fizikler iyi ama gereksiz bir gerçekçiliğe sahip ne demek? Bilerek mi kötü yapsınlar anlamadım.
Zaten bir göreve gidip gelmek işkenceyken, ufak araba çarpmasında 2 m öteye uçmak hoş olmuyor. Hikaye konusunda saçmaladığımı tekrar okuyunca farkettim. Tahmin edilebilir bir hikaye neden iyi olsun ki?

Gta 4 ün tek kötü tarafı görev çeşitliliğinin olmaması. Bunu da 2008 de çıktı abi diyerek açıklayamazsınız. Gta San Andreas görev konusunda 4 ten çok çok daha üstün. Ama bunun dışında 4 çok iyidir. Hikayesi, karakterleri, grafikleri. Optimizasyon konusunda ben problem yaşamadım. Çok çok kötü bir pc de 25 fps oynamıştım.
Görev çeşitliliği olarak GTA 4'te 5'te çok iyi sayılmaz. Adamlar 3D evrenden HD evrene geçtiklerinden beri görev çeşitliliği çok daraldı.

Silah çeşitliliği, kullanımı iyiydi.
Fizikler iyi fakat gereksiz bir gerçekçiliğe sahip.
Tekrar oynayabileceğim bir oyun değil.
Hikaye iyiydi fakat fazlasıyla tahmin edilebilir.
Grafikler iyi fakat optimizasyon berbat.
Oyunu ilk başlarda oynamak için her ne kadar can atsam da, oyun bir yerden sonra "bu adam kok getirecek git onu öldür. Şu çete bana kazık attı git onları temizle. Ruslar şurada teslimat yapacak git onları öldür" tarzı görevlerden ibaret olmaya başladığı için fazlasıyla sıkıldım. Görevleri bitirdikten sonra verilen paranın bir anlamı yok çünkü oyunda yapılacak bir şey yok. Oyunda paranın bir öneminin olmamasına rağmen, asıl amacımızın paraymış gibi önümüze gelen herkesin ayakçılığını yapmak canımı sıktı. Oyun ağır; harita üzerinde gösterilen ana görevler bittikten sonra, yeni göreve geçiş için telefondan aranmayı beklerken şehirde Volta atıyordum. Bunların üstüne oyunun uzun olması saydığım şeyleri daha çok göze batıcı hale getirdi. Karakter sayısı fazla fakat çoğunun içi bomboş. Oyunun ilk 10 saati ne kadar güzelse, geri kalan 10-15 saati benim için berbattı.
Genel olarak oyuna puanım 4.5/10
Açıkçası ben fiziğini zerre beğenmiyorum abartılı geliyor bana gerçek hayatta motorla arabaya çarptığımızda 40 metre havaya uçuyoruz saçma.

gta 4 benim için buruk bir gta oyunudur. Çıktığı sene pc oyuncusu olduğum için pc ye gelmesini beklemiş ve sorunlu optimizasyon yüzünden oyunu oynamamıştım. Seneler sonra bitirdim. Güzel oyun nico iyi yazılmış ama o renk tonu yok mu ? Benim içimi bayıyor.

Her GTA oyunu gibi oda çıktığı yıl için efsane bir oyun ama inceleme yapacağım. GTA serisi eğlence-aksiyon türünde arcade bir yapımdır. Açıkçası fiziklerinin gerçekçi olması ve dramatik bir hikaye anlatması en son beklentidir. Hikayesini abartıldığı kadar iyi bulmuyorum bana kalırsa GTA V ve San Andreas daha iyi hikayeye ve görevlere sahip. Görevleri saçma değil ama sıkıyor bir yerden sonra. Araba sürmesi gayet zevkli ve oynanış olarak fena değil. Bu oyunla birlikte Rockstar oyunları teknik altyapısını değiştirdi. Artık oyunlarında yeni fizik ve oyun motorunu kullanmaya başladı. Yenilikçi bir oyun olduğu için hikayesinin ve optimizasyonun iyi olmaması normal. Asıl yapmak istediklerini şu anda serinin en iyi oyunu olan GTA V'de yaptılar zaten. GTA oyunlarından beklediğimiz eğlenceli ve renkli hava yok. Ama teknik olarak devrim yaptığı için oynaması V'den sonra en keyifli GTA oyunu. San Andreas'tan sonra hayal kırıklığı olmasının sebebi tamamen karakter özelleştirmenin sınırlı olması ve haritasında arazilerin olmaması. Yoksa şehir zaten mükemmel modellenmiş. Bana kalırsa oyunda ki karakter özelleştirmenin çok bir önemi yok. Açık dünyayı iyi yapan şey harita, yapay zeka, yaşayan dünya ve oynanış mekanikleridir.

+ Yönleri.

1- Fizikler.
2- Oynanış.

- Yönleri.

1- Görevler.
2- Optimizasyon.
3- Renk Tonu.

Yeni konular

Geri
Yukarı