GTA 5 İçin PC Toplaması Videosundaki Sistem İle GTA 5 Test Edildi Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vanpersie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Technopat'ın sunduğu GTA V için PC toplama videosundaki bilgisayar GTA 5'te test edildi mi? Eğer edilmediyse bilgilenmemiz için bir de oyunda test eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar Technopat'ın sunduğu GTA V için PC toplama videosundaki bilgisayar GTA 5'te test edildi mi? Eğer edilmediyse bilgilenmemiz için bir de oyunda test eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendin söylüyorsun. Bu pc GTA 5 için toplandı. i5 bir ultrabook işlemcisi de açıyor GTA5'i ve oynanabilir oluyor. Günümüz oyun sektörü için (Özellikle COD) çok yüksek sistem gereksinimi yok açıkçası. Kaldı ki sen GTA5'i oynamak için toplanmış bir masaüstünde GTA5 oynayabilirmiyim diye soruyorsun. Doğru muyum ?

Kendin söylüyorsun. Bu pc gta5 için toplandı. i5 bir ultrabook işlemcisi de açıyor GTA5'i ve oynanabilir oluyor. Günümüz oyun sektörü için (Özellikle COD) çok yüksek sistem gereksinimi yok açıkçası. Kaldı ki sen GTA5'i oynamak için toplanmış bir masaüstünde GTA5 oynayabilirmiyim diye soruyorsun. Doğru muyum ?
Hayır sadece kaç fps aldığını merak etmiştim...

Ben bu konuyu önceden açmıştım açıkçası benim istediğim ne FPS ne de oyunun kaldırabilmesi. 1.5 sene önce toplanan bilgisayar hala yaşıyor mu, sohbet muhabbet tarzı video olur diye açmıştım.

Adamlar konunun altına şöyle bir mesaj yazmışlar;

Topladığımız bu sistemin üzerinden epey zaman geçti ve bu bağlamda bazı parçaların güncel sürümlerle değiştirilmesi gerekiyor. Bu sistemi almak isteyen kullanıcılar artık bu güncel ve daha dengeli sürümü tercih etmelidir! Core i5 4690K - 800 TL ASUS Z97 PRO-Gamer - 650 TL KINGSTON HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) - 400 TL 3.5" 2TB Sata 3.0 7200 RPM Sabit Disk - 250 TL ASUS GTX 970 STRIX - 1300 TL Cooler Master NSE-N400 600W Kasa - 400 TL COOLER MASTER HYPER 212 Evo - 150 TL Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 - 400 TL Asus DRW-24F1ST/BLK - 50 TL Toplam: 4400 TL KDV Dahil.

Şu an bu sistemi tavsiye ediyorlar.

Grand Theft Auto V System Requirements | Can I Run GTA 5 PC requirements

Bu sistem de GTA5'i bu ayarda adam akıllı oynatıyor.

Hee, bana kalsa gider 1500TL'ye PS4 alırım -Baba parasından cimrilik yapıyorum, sen düşün. Kendi param olsa bu makine bana 20 yıl daha yeter derim herhalde- :)

Kendin söylüyorsun. Bu pc gta5 için toplandı. i5 bir ultrabook işlemcisi de açıyor GTA5'i ve oynanabilir oluyor. Günümüz oyun sektörü için (Özellikle COD) çok yüksek sistem gereksinimi yok açıkçası. Kaldı ki sen GTA5'i oynamak için toplanmış bir masaüstünde GTA5 oynayabilirmiyim diye soruyorsun. Doğru muyum ?

Konuyu açan kişi FPS yi merak ettiğinden test eder misiniz? Acaba ne kadar iyi oldu bu sistem? Anlamında sormuş ilk önce düzgün okuyup ondan sonra cevap verin lütfen. Ayrıca Technopat'ın test videosu çekmesi hem bizim için keyifli hem de fazlasıyla bilgilendirici oluyor. Yoksa bizde biliyoruz zaten kaldıracağını, oynanacağını ya da başka yerden test etmeyi.

Konuyu açan kişi FPS yi merak ettiğinden test eder misiniz? Acaba ne kadar iyi oldu bu sistem? Anlamında sormuş ilk önce düzgün okuyup ondan sonra cevap verin lütfen. Ayrıca Technopat'ın test videosu çekmesi hem bizim için keyifli hem de fazlasıyla bilgilendirici oluyor. Yoksa bizde biliyoruz zaten kaldıracağını, oynanacağını ya da başka yerden test etmeyi.
Fark eder mi ? İnsan gözü 30FPS'nin üstünü göremiyor zaten. Sanal gerçeklikte (Oculus rift) 50FPS'nin üstü ideal. 120FPS alsa ne önemi var ? Takılma olmadığı sürece sorun olacağını pek düşünmüyorum ki bu sistem de takılacağını da sanmam, oldukça sağlam bir sistem...

Gözlerimiz Saniyede Kaç Kare (FPS) Görüyor? – Evrim Ağacı

Ekleme;

FPS değeri monitörden monitöre yine değişir. 1920x1080 görüntülü monitörle 1366x768'in FPS'si bir değildir, 1366x768 daha düşük olduğu için daha fazla FPS verecektir. Bu sorunun düz bir cevabı yok.

Son düzenleme:
Takılma olmadığı sürece sorun olacağını pek düşünmüyorum ki bu sistem de takılacağını da sanmam, oldukça sağlam bir sistem...

Farkında mısın bilmiyorum ama sanırımla iş yapmaya çalışıyorsun. Bu sistemi dizmek isteyenler olabilir. Bu sistemle GTA 5 oynamak isteyenler olabilir. Senin sanırımınla belkinle iş yapmayacaklar. Sonuçta büyük bir para verecekler o sisteme. O yüzden işi bilenlerin bu sistemle inceleme, test videosu çekmeleri bizi yeterince aydınlatacağından böyle bir konu açılmış.

Bu arada insan gözü - FPS konusuna nasıl geldin anlamadım. Ben aksini iddia eden bir yorumda bulunmadım zaten.

Farkında mısın bilmiyorum ama sanırımla iş yapmaya çalışıyorsun. Bu sistemi dizmek isteyenler olabilir. Bu sistemle GTA 5 oynamak isteyenler olabilir. Senin sanırımınla belkinle iş yapmayacaklar. Sonuçta büyük bir para verecekler o sisteme. O yüzden işi bilenlerin bu sistemle inceleme, test videosu çekmeleri bizi yeterince aydınlatacağından böyle bir konu açılmış.

Bu arada insan gözü - FPS konusuna nasıl geldin anlamadım. Ben aksini iddia eden bir yorumda bulunmadım zaten.
4000TL lik sistem kardeşim, canavar gibi makine. Millet 2000TL'ye topladığı AMD sistemle (AMD kötü diyonuz ya) GTA5 oynuyor ve performans harika diyor. PS4'ün kendisi 1500TL'lik cihaz ve GTA5'i sorunsuz oynatıyor. 1500TL'lik cihazın sorunsuz açtığı oyunu 4000TL'lik makine mi açamayacak ?

FPS'nin çok yüksek olmasının bir anlamı yok dedim. Nedeni de insan gözünün fazlasını algılayamaması. Canavar gibi makine dedim. Sen neyin peşindesin ? Birine karşı haklı çıkim kapak oturtim diye konu mu arıyon forumda ?

Sadece kasıp kasmamasinin önemli olduğuna inanmıyorum. Hangi ayarlarda da kaldırdığı önemli zira 160 TL'lik bir ekran kartı ile de oyun oynayabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı