Çözüldü GTA 5 "0xc000007b" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Novekrons

Hectopat
0xc000007b hatası yaşıyorum. Sebebi muhtemelen SysWOW64 veya System32'de ki DLL'lerden birini veya bir kaçını başka bir sorun düzeltmek için internetten indirdim Epic Games GTA 5'i açarken direkt 0xc000007b hatası demiyor mesela ama "unable to launch please verify your Game data" fakat doğruladım her şeyi yaptım bu bir 0xc000007b hatası olduğundan eminim. Ya da Spotify tıklıyorum açılmıyor bu da öyle bir örnek çoğu oyunun açamıyorum LoL gayet düzgün çalışıyor sadece. Process Monitor GTA 5 hata raporum: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çooooooooook fazla .dll dosyası indirmişsiniz. Aslında size bir şey diyemiyorum çünkü sorun, 0xc000007b hatalarının ne idiği belirsiz .dll dosyalarını her yere atarak çözülebileceğini iddia edenlerde.

Size iki seçenek sunuyorum:
  1. Temiz bir Windows kurulumu yapıp aşağıdaki bağlantılardan Visual C++ ve DirectX paketlerini kurmanız (ki ben bunu öneriyorum),
  2. Spoiler içerisinde belirttiğim dosyaları silip Denetim Masası üzerinden yüklü olan Visual C++ paketlerini kaldırıp üstte bağlantısını verdiğim paketleri kurmak.
1. seçeneği seçerseniz çok daha güzel olur, bu sayede hem sorununuzun çözüleceğini garantilemiş olursunuz hem de gereksiz tüm .dll dosyalarını da kolayca temizlemiş olursunuz. 2. seçenek yönünde şansınızı denerseniz sorunun çözüleceğinin veya daha kötü olup olmayacağının garantisini veremiyorum maalesef, ayrıca gereksiz .dll dosyaları da tümüyle temizlenemeyebilir.

Yine de 2. seçenekten devam etmeyi seçerseniz aşağıdaki dosyaları hem C:\Windows\System32 dizininden hem C:\Windows\SysWOW64 dizininden silin, başka yerlere attıysanız oralardan da silin:
  • msvcp100.dll
  • msvcp110.dll
  • msvcr140.dll
  • msvcr100.dll
  • msvcr120.dll
  • xinput1_1.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_3.dll
  • xinput1_4.dll
  • xinput9_1_0.dll
  • wow64log.dll
  • d3dcompiler_33.dll // 33'ten 43'e kadar hepsi silinecek.
  • d3dx9_24.dll // 24'ten 43'e kadar hepsi silinecek.
  • d3dx10.dll
  • d3dx10_33.dll // 33'ten 43'e kadar hepsi silinecek.
  • d3dx11_42.dll
  • d3dx11_43.dll
  • x3daudio1_0.dll // 1_0'dan 1_7'ye kadar hepsi silinecek.
  • XAPOFX1_0.dll // 1_0'dan 1_5'e kadar hepsi silinecek.
  • XAudio2_0.dll // 2_0'dan 2_7'ye kadar hepsi silinecek.
  • xactengine2_0.dll // 2_0'dan 2_10'a kadar hepsi silinecek.
  • xactengine3_0.dll // 3_0'dan 3_7'ye kadar hepsi silinecek.
Bir de silinip silinmemesinden emin olamadığım bazı dosyalar var, bunların hiçbiri benim sistemimde yok. Bunlar:
  • D3D11InstallHelper.dll
  • DSETUP.dll
  • dsetup32.dll
  • dxupdate.dll
  • microsoft.directx.audiovideoplayback.dll
  • microsoft.directx.diagnostics.dll
  • microsoft.directx.direct3d.dll
  • microsoft.directx.direct3dx.dll
  • microsoft.directx.directdraw.dll
  • microsoft.directx.directinput.dll
  • microsoft.directx.directplay.dll
  • microsoft.directx.directsound.dll
  • microsoft.directx.dll
Ardından komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu girin.

İşlem tamamlanınca Denetim Masası >> Program Ekle veya Kaldır üzerinden Visual C++ paketlerini kaldırıp aşağıdaki yazılımları yükleyin:
Bunları yaptıktan sonra sorununuz çözülebilir de çözülmeyebilir de. Bunları yaparken bir aşamada tıkanabilirsiniz de kolayca devam edebilirsiniz de. Sorununuz çözülmezse veya bir yerde tıkanırsanız format atmaktan başka yapacak bir şey yok. Benim tavsiyem de garantisiz bir yöntem üzerinde bu kadar uğraşmak yerine direkt format atmanız olacaktır.

Sorununuz çözülürse belirtin, çözülmezse yeni rapor paylaşın.
Raporu erişime açın. Ayrıca el ile .dll dosyası indirmeyin, attıklarınızı da silin.

GDrive herkese açık yapma-1.png

GDrive herkese açık yapma -2.png

Buyurun. El ile hangilerini attım, bulamıyorum, sorun o zaten.
Tüm sistemin raporunu almışsınız. Konudaki yazılı rehberin 3 ve 4. adımında anlatıldığı gibi sadece hata aldığınız yazılımın raporunu paylaşın.

Tüm sistemin raporunu almışsınız. Konudaki yazılı rehberin 3 ve 4. adımında anlatıldığı gibi sadece hata aldığınız yazılımın raporunu paylaşın.
buyrun Logfile.PMLnovekrons.PML

Hmm, bu rapordan pek bir şey çıkaramadım.

O zaman şöyle yapalım: İndirme geçmişinizde indirdiğiniz dosyaların isimleri duruyordur diye düşünüyorum. Duruyorsa indirdiğiniz dosyaların isimlerini paylaşır mısınız?

Mesela wow64log.dll diye bir dosya normalde System32 üzerinde bulunmaz fakat sizin sisteminizde var görünüyor.

Şöyle bir şey hazırladım ben de denemiştim bunları tek tek bulup silip DirectX dosyalarını falan silip tekrar DirectX kurdum Microsoft Visual C+++ları kurdum fakat çözümü bulamadım. Evet dediğiniz gibi SysWOW64'e atılacak şeyleri olmayınca oradan System32ye de atmıştım. buyrun bosindirdiklerim - Google Drive
Hmm, bu rapordan pek bir şey çıkaramadım.

O zaman şöyle yapalım: İndirme geçmişinizde indirdiğiniz dosyaların isimleri duruyordur diye düşünüyorum. Duruyorsa indirdiğiniz dosyaların isimlerini paylaşır mısınız?

Mesela wow64log.dll diye bir dosya normalde System32 üzerinde bulunmaz fakat sizin sisteminizde var görünüyor.

Eklemeyi unutmuşum bir de mscoree.dll diye bir şey var.

Şöyle yapmıştım doğru DLL'yi bulup silip tekrar DirectX kurmayı denedim birkaç kez fakat hep yanlışları silip kurdum galiba.

Son düzenleme:
Çooooooooook fazla .dll dosyası indirmişsiniz. Aslında size bir şey diyemiyorum çünkü sorun, 0xc000007b hatalarının ne idiği belirsiz .dll dosyalarını her yere atarak çözülebileceğini iddia edenlerde.

1. Temiz bir Windows kurulumu yapıp aşağıdaki bağlantılardan Visual C++ ve DirectX paketlerini kurmanız (ki ben bunu öneriyorum),
  2. Spoiler içerisinde belirttiğim dosyaları silip Denetim Masası üzerinden yüklü olan Visual C++ paketlerini kaldırıp üstte bağlantısını verdiğim paketleri kurmak.
1. seçeneği seçerseniz çok daha güzel olur, bu sayede hem sorununuzun çözüleceğini garantilemiş olursunuz hem de gereksiz tüm .dll dosyalarını da kolayca temizlemiş olursunuz. 2. seçenek yönünde şansınızı denerseniz sorunun çözüleceğinin veya daha kötü olup olmayacağının garantisini veremiyorum maalesef, ayrıca gereksiz .dll dosyaları da tümüyle temizlenemeyebilir.

Yine de 2. seçenekten devam etmeyi seçerseniz aşağıdaki dosyaları hem C:\Windows\System32 dizininden hem C:\Windows\SysWOW64 dizininden silin, başka yerlere attıysanız oralardan da silin:
  • msvcp100.dll
  • msvcp110.dll
  • msvcr140.dll
  • msvcr100.dll
  • msvcr120.dll
  • xinput1_1.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_3.dll
  • xinput1_4.dll
  • xinput9_1_0.dll
  • wow64log.dll
  • d3dx10.dll
  • d3dx11_42.dll
  • d3dx11_43.dll
Bir de silinip silinmemesinden emin olamadığım bazı dosyalar var, bunların hiçbiri benim sistemimde yok. Bunlar:
  • D3D11InstallHelper.dll
  • DSETUP.dll
  • dsetup32.dll
  • dxupdate.dll
  • microsoft.directx.dll
Ardından komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu girin.

İşlem tamamlanınca Denetim Masası >> Program Ekle veya Kaldır üzerinden Visual C++ paketlerini kaldırıp aşağıdaki yazılımları yükleyin:
Bunları yaptıktan sonra sorununuz çözülebilir de çözülmeyebilir de. Bunları yaparken bir aşamada tıkanabilirsiniz de kolayca devam edebilirsiniz de. Sorununuz çözülmezse veya bir yerde tıkanırsanız format atmaktan başka yapacak bir şey yok. Benim tavsiyem de garantisiz bir yöntem üzerinde bu kadar uğraşmak yerine direkt format atmanız olacaktır.

Çözüm

• msvcp100.dll
  • msvcp110.dll
  • msvcr140.dll
  • msvcr100.dll
  • msvcr120.dll
  • xinput1_1.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_3.dll
  • xinput1_4.dll
  • xinput9_1_0.dll
  • wow64log.dll
  • d3dx10.dll
  • d3dx11_42.dll
  • d3dx11_43.dll
  • D3D11InstallHelper.dll
  • DSETUP.dll
  • dsetup32.dll
  • dxupdate.dll
  • microsoft.directx.dll

İşlem tamamlanınca Denetim Masası >> program ekle veya kaldır üzerinden Visual C++ paketlerini kaldırıp aşağıdaki yazılımları yükleyin:

Spotify düzeldi. Muhtemelen sorun da düzeldi fakat şimdi de XINPUT1_3.dll bulunamadı hatasi veriyor Epic Games.

Spotify düzeldi. Muhtemelen sorun da düzeldi fakat şimdi de XINPUT1_3.dll bulunamadı hatasi veriyor Epic Games.
DirectX İndirme Aracı'nı tekrardan çalıştırmayı deneyin.

Geri
Yukarı