GTA 5 30 FPS ile Rahat Oynanır mı?

Beşiktaş JK

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521964243
Arkadaşlar öncelikle oyuna sahip değilim zaten oyunu oynatacak bilgisayarım da yok. Merakımdan soruyorum, bazı oyunlarda 30-35 FPS rahat olurken bazılarında ise oynanmaz bir halde oluyor. Belki bazılarında da kasıyor ama biz farketmiyoruz oyunun yapısı gereği. Ama oyun GTA 5 olunca farklı, araba kullanırken sürekli mouse ve araç hakimiyeti sende olup döndüğün için bariz farkedebilirsin diye düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlarım cevap verirse sevinirim, GTA 5'de 30-35 FPS, rahat bir şekilde oynamak için yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla yalan yok bende RX 460 var FPS 50'nin altına düşünce ben soğuyorum oyundan. Hele şehir içine girince 40'lara kadar düşüyor. Şehir dışında 70-80 FPS aldığı yerler var, oradaki akıcılığı gördükten sonra insanın şehir içine gidesi gelmiyor. Ama tabi mecbur gidiyorum görevlerden. Yani imkanın varsa 60 FPS'de oynamaya çalış ama imkanın yoksa da oynanmaz diye bir kaide yok, senin için 30 FPS sorun teşkil etmiyorsa oynarsın.

Valla yalan yok bende RX 460 var FPS 50'nin altına düşünce ben soğuyorum oyundan. Hele şehir içine girince 40'lara kadar düşüyor. Şehir dışında 70-80 FPS aldığı yerler var, oradaki akıcılığı gördükten sonra insanın şehir içine gidesi gelmiyor. Ama tabi mecbur gidiyorum görevlerden. Yani imkanın varsa 60 FPS'de oynamaya çalış ama imkanın yoksa da oynanmaz diye bir kaide yok, senin için 30 FPS sorun teşkil etmiyorsa oynarsın.

Göz yüksek FPS alışınca, düşük çok fark ettiriyor. Düşük kaldıkça pek sıkıntı olmaz.

Ben her zaman söylüyorum. AKK yüzünden videoları 360P izlemiş insanlarız. Bana oyun 1080P oldukça orta ayar, yüksek ayar, en yüksek ayar hepsi aynı geliyor. 30, 40, 50 FPS fark yapmaz bana göre. Yırtılma olmadıkça sorun yok. Ama 30 FPS altı bana bile kötü geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı