GTA 5 3050 Ti düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 11

Aliwhy0571

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
Anakart
Monster abra a7 v11.5
İşlemci
i7 11800H 2.30 ghz
Selam herkese, GTA 5 oynarken GPU kullanımı %50'yi geçmiyor ama normalde olması gereken %90 %95 diye biliyorum ve grafiklerim Full.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı bir çözüm müdür bilmem ancak aynı sıkıntı bende de vardı. Low ayarlarda rx 6400 kartım %40 kullanımda 50-60 fps veriyordu ancak ayarları ultraya çektim ve bir anda kart kullanımı %80-%90 civarına çıktı ve fps de 100den aşağı inmiyor.
Yani hem kalite arttı hem fps :D başta tuhafıma gitti ancak her denemede aynı şey oldu, grafik arttırinca fps de artı

Mantıklı bir çözüm müdür bilmem ancak aynı sıkıntı bende de vardı. Low ayarlarda rx 6400 kartım %40 kullanımda 50-60 fps veriyordu ancak ayarları ultraya çektim ve bir anda kart kullanımı %80-%90 civarına çıktı ve fps de 100den aşağı inmiyor.
Yani hem kalite arttı hem fps :D başta tuhafıma gitti ancak her denemede aynı şey oldu, grafik arttırinca fps de artı
Çünkü ekran kartını tam potensiyeline çıkartınız. Bir araba gibi düşünün gaza bastıkça performansı artar ve hızlanır.

MSAA açtınız mı, grafik ayarlarından.
Hayır açmadım

Çünkü ekran kartını tam potensiyeline çıkartınız. Bir araba gibi düşünün gaza bastıkça performansı artar ve hızlanır.
Ben grafikleri filan msaa filan artırıyorum ozamanda gpu sıcaklığı 80 üzerine cikiyo ama grafikler kötü olunca 70 derece sıcaklık oluyo

Ben grafikleri filan MSAA filan artırıyorum o zamanda GPU sıcaklığı 80 üzerine cikiyor ama grafikler kötü olunca 70 derece sıcaklık oluyor

Mantıklı bir çözüm müdür bilmem ancak aynı sıkıntı bende de vardı. Low ayarlarda RX 6400 kartım %40 kullanımda 50-60 FPS veriyordu ancak ayarları ultraya çektim ve bir anda kart kullanımı %80-%90 civarına çıktı ve FPS de 100'den aşağı inmiyor.
Yani hem kalite arttı hem FPS :D başta tuhafıma gitti ancak her denemede aynı şey oldu, grafik arttırinca FPS de artı

Peki ayarlar fullse sende ekran kartı sıcaklığın nedir?

Hayır açmadım

Ben grafikleri filan msaa filan artırıyorum ozamanda gpu sıcaklığı 80 üzerine cikiyo ama grafikler kötü olunca 70 derece sıcaklık oluyo

Ben grafikleri filan MSAA filan artırıyorum o zamanda GPU sıcaklığı 80 üzerine cikiyor ama grafikler kötü olunca 70 derece sıcaklık oluyor

Peki ayarlar fullse sende ekran kartı sıcaklığın nedir?
yani sıcaklıklara pek dikkat etmedim ama benim kartta 70 derece üstüne çıkınca fanları maks güçte çalıştırıyor otomatik olarak ve daha önce gta'da hiç fan aktivitesi olmadı öyle. Kısacası 50-60 derece üstüne pek çıkmıyor

yani sıcaklıklara pek dikkat etmedim ama benim kartta 70 derece üstüne çıkınca fanları maks güçte çalıştırıyor otomatik olarak ve daha önce gta'da hiç fan aktivitesi olmadı öyle. Kısacası 50-60 derece üstüne pek çıkmıyor
Ben ekran kartı hem full değil hemde sicaklik 75 80

Yeni konular

Geri
Yukarı