Çözüldü GTA 5 8'den fazla araba modu yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

femreerol

Hectopat
Herkese iyi günler. GTA5'te araba modu yüklerken "dlclist.xml" adında bir dosya var ve bu dosyaya her yeni araba eklemek istediğimizde <Item>dlcpacks:\audia6\</Item> gibi kodlar ekliyoruz, bilen bilir. Buradaki problem, hangi yamayı kurarsam kurayım bu listeye eklediğim 8 yama (kod) çalışıyor sadece. Yani 9. bir araba kodu eklediğimde oyun açılmadan donuyor ve kapanıyor. Örneğin 9. olarak BMW bir araç yüklediğimde oyun donuyor, fakat 8 kod içinden herhangi bir aracı silip yerine BMW aracı 8 kodun içine dahil edince problemsiz çalışıyor. Bu şekilde yamaların da hatasız ve çalışır olduğu gözükmekte. Bunun bir çözümü var mıdır, yoksa standart olarak 8'den fazla yama atamıyor muyuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
35'den fazla araba modu yüklemiş bulunmaktayım, başlarda bende bu hata ile çok uğraştım. Çözüm olarak vereceğim 3 program/dosya ismini gta5-mods adlı siteden indir. Dosyaları indirdikten sonra içerisinde nasıl yapacağın yazmakta. Eğer ki içinde Read me metin belgesi yoksa dosyanın sayfasında ki Açıklamalar kısmını oku.

Gameconfig (1.0.1493.1)
Packfile Limit Adjuster 1.1
Heap Limit Adjuster (650 MB of heap!)

Bu üç program/dosya sayesinde sorunu çözebilirsin. Fakat kurulum yaparken dosyanın yedeklerini al. Kolay gelsin.
35'den fazla araba modu yüklemiş bulunmaktayım, başlarda bende bu hata ile çok uğraştım. Çözüm olarak vereceğim 3 program/dosya ismini gta5-mods adlı siteden indir. Dosyaları indirdikten sonra içerisinde nasıl yapacağın yazmakta. Eğer ki içinde Read me metin belgesi yoksa dosyanın sayfasında ki Açıklamalar kısmını oku.

Gameconfig (1.0.1493.1)
Packfile Limit Adjuster 1.1
Heap Limit Adjuster (650 MB of heap!)

Bu üç program/dosya sayesinde sorunu çözebilirsin. Fakat kurulum yaparken dosyanın yedeklerini al. Kolay gelsin.

Çözüm
@Waznx İyi günler. Diğer ikisini yükledim fakat Gameconfig (1.0.1493.1) burada en az 20 tane gameconfig.xml bulunmakta, hangisini atacağımı bilmiyorum. Siteden açıklamalarıda okudum fakat tam vakıf olamadım sanırım, yardımcı olabilirmisin? Bir kaç tane rastgele gameconfig dosyası denedim fakat aynı hatayı alıyorum. 8 araba modunda problem yok 9. eklediğimde oyun kapanıyor.

Gta Config For v... diye devam eden dosyanın içinde "1x traffic 1xpeds (Means Gta base)" adlı bir dosya var. İçindekini OPENIV programı ile Update/update.rpf/common/data/ yolunu izleyerek en alt tarafa sürükle bırak. Eğer Openıv ile bir Mods klasörü oluşturmuşsan ve araçların bu mods klasöründe kurulu ise Mods/Update/update.rpf/common/data/ yolunu izle.

Ek olarak tam hatırlamamakla birlikte Rar içindeki Save kullanman gerekebilir. Bunları düzgün bir şekilde yaptığında sıfır hata alman lazım.

Gta Config For v... diye devam eden dosyanın içinde "1x traffic 1xpeds (Means Gta base)" adlı bir dosya var. İçindekini OPENIV programı ile Update/update.rpf/common/data/ yolunu izleyerek en alt tarafa sürükle bırak. Eğer Openıv ile bir Mods klasörü oluşturmuşsan ve araçların bu mods klasöründe kurulu ise Mods/Update/update.rpf/common/data/ yolunu izle.

Ek olarak tam hatırlamamakla birlikte Rar içindeki Save kullanman gerekebilir. Bunları düzgün bir şekilde yaptığında sıfır hata alman lazım.
Ben yaptım oyun error verdi, mods klasörünü sildiğimde düzeldi. Büyük ihtimalle eksik bir şey yaptım.

Son düzenleme:
Biraz hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın. @Waznx hocam sayenizde haftalardır çözemediğim sorunu çözdüm artık ADD-ON eklediğim araçlar oyunda gözüküyor çok teşekkür ederim size.

Yapamayanlar varsa attığım videoyu izleyin detaylı olarak anlatılmış nasıl yapıldığı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı