GTA 5 açan GTX 550 Ti'lı sistem GTA 4 açar mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Yusuko

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 550Tİ
Anakart
B450 AORUS ELİTE
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor (12 CPU)
Merhaba dostlar, GTA 5'i en düşük ayarlarda 1280 çözünürlükte rahat oynayabiliyorum GTA 4'ü de kasmadan oynayabilir miyim? Optimizasyon sorunları var diyorlar.
Ben sistemimi bırakıyorum cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba dostlar, GTA 5'i en düşük ayarlarda 1280 çözünürlükte rahat oynayabiliyorum GTA 4'ü de kasmadan oynayabilir miyim? Optimizasyon sorunları var diyorlar.
Steamden alırsanız optimizasyon sorunu çekmezsiniz ben aldığımda da öyle diyorlardı hiç fps sorunuyla karşılaşmadım.

GTA IV optimizasyon anlamında gerçekten sorunlu bir oyun. 1660 Tİ ile GTA V üzerinde aldığım FPS değerlerini GTA IV üzerinde alamıyorum. Mesela GTA IV son görevlerden birinde denizde bir bot ile helikopteri kovalayıp roketatar ile patlatmamız gerekiyor, görevin başında helikopterden suya düşüyorsun, düşerken 60 hz üzerinde hangi hz olursa olsun yüzemiyorsun, karakter aptallaşıyor, oyunu 60 hz alınca düzeliyor.

Açar ama akıcı bir biçimde oynayamazsın. 30-40 fps arası oynarsın ve takılmalar olur diye düşünüyorum. Gta 4 optimizasyon konusunda güçlü kartlara bile sıkıntı çıkarıyor. Çok oynamak istiyorsan daha fazla fps için modlanmış bir OS yükleyip tavsiyem Atlas OS + düşük ayarlarda oynaman olur.

GTA IV optimizasyon anlamında gerçekten sorunlu bir oyun. 1660 Tİ ile GTA V üzerinde aldığım FPS değerlerini GTA IV üzerinde alamıyorum. Mesela GTA IV son görevlerden birinde denizde bir bot ile helikopteri kovalayıp roketatar ile patlatmamız gerekiyor, görevin başında helikopterden suya düşüyorsun, düşerken 60 hz üzerinde hangi hz olursa olsun yüzemiyorsun, karakter aptallaşıyor, oyunu 60 hz alınca düzeliyor.
Rockstar GTA 4'e bilerek optimizasyon guncellemesi yapmadi, amaclari yeni grafik ve fizik motorunu test etmekti. Oyun ciktiktan sonra guncellemelere vakit ayirmayip GTA 5'i yapmaya başladılar.

Geri
Yukarı