GTA 5 anlık takılma ve FPS düşmesi

Legios

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zaman önce Steam'den GTA 5'i satın aldım. İlk birkaç ay problem yoktu, sorunsuzca tek başıma veya online olarak oynayabiliyordum. Bir süre sonra online modda fark ettim ki araba sürerken anlık donmalar ve FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Bir süre GTA'ya girmedim, o süreçte bilgisayarıma bir veya iki kere format attım. Uzun zaman sonra geçen gün tekrar GTA 5'e girdim fakat en düşük ayarlarda bile aynı sorunla karşılaştım. Ayarları yükseltince ani donmalar yaşamıyorum fakat bu sefer de FPS değerleri düşüyor. Tam olarak neyin buna sebep olduğunu anlamıyorum. 70-80 FPS ile araba sürmeye başladığımda bir anda FPS'ten bağımsız olarak donmalar baş gösteriyor, sonradan arabadan indiğimde de devam ediyor. Hatta bazen ekranda küçük nokta nokta bozulmalar bile oluyor. Bu tarz bir hata başka oyunlarda karşıma çıkmıyor, bir tek GTA 5'e girdiğimde olan bir sorun. Araştırdığımda 'darboğaz oluyor, yüksek öncelik verin' gibi bir şeyler okumuştum. Görev yöneticisinden baktığım zaman GTA 5 açıkken CPU'nun %100'ünün kullanıldığını gördüm. Bu değer 80,90 civarlarındayken donma yaşanmıyor lakin 100 olduğunda anlattığım gibi oluyor.
Normal zamanda Discord, Steam, 3 tarayıcı sekmesi vesaire açıkken 15-25 arası değişiyor.

Ekran kartım: GT1030.
İşlemci: Intel Core I5-6500.
RAM: 8 GB (markasını hatırlamıyorum)
İşletim sistemi: Windows 10,64 Bit.
HDD: Toshiba 1TB DT01ACA100.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA online için 8 GB RAM yetmiyor. Ben bunu geçen sene test ettim. Oyunu ilk oynadığım sıralar 5.5GB kullanım ile başlıyor ve donma olmuyor, yarım saat sonra kullanım 7'li değerlere gelince donmalar başlıyor. Donduğu anda ses de kesiliyor mu?

GTA online için 8 GB RAM yetmiyor. Ben bunu geçen sene test ettim. Oyunu ilk oynadığım sıralar 5.5GB kullanım ile başlıyor ve donma olmuyor, yarım saat sonra kullanım 7'li değerlere gelince donmalar başlıyor. Donduğu anda ses de kesiliyor mu?
Anlık ses de gidiyor donunca ama bu sorunu tek oyunculudayken de yaşıyorum ve dediğim gibi başlarda hiçbir sorun yoktu 1-2 ay sonra takılmalar başladı. Bilgisayarda da herhangi bir değişiklik yapmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı