Ryzen 5 2600 ve Rx 590 GTA 5 Anlık FPS Düşmesi

rebellion204

Centipat
Herkese merhaba. Bilgisayarım Ryzen 5 2600, MSI AMD Radeon RX 590, Ballistix 2x8 16 GB 3000 MHz RAM. GTA 5 oynarken şehre bakınca FPS 45'lere düşüyor. Ekran kartından mı diye grafikleri en aşağıya çektim fakat bir değişiklik olmadı. Şehrin içinde bir sıkıntı yok fakat şehrin dışına çıkıp şehre doğu bakınca 20-30 FPS birden düşüş yaşıyorum ve bu sorunu şehir dağın arkasında olsa bile yaşıyorum. Şehir gözükse de gözükmese de o tarafa bakınca FPS düşüyor.
Sizce bu sorun neyden kaynaklı ve ben bu sorunu nasıl çözebilirim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Oyun ayarlarını.. ile ilgili olduğu kesin bence. Görüş mesafesi vb. ayarları değiştirerek deneyebilirsiniz.
Aynı sistem bendede var hocam. Benim sormak istediğim ise şu. Böyle bir sistemde en yüksek ayarlarda kaç FPS almalıyım. Ve ekran kartım 76 dereceyi gördü. Fan hızı ise %64'ü geçmedi ortalama olarak da 70-85 arası FPS alıyorum. Normal midir bu. Oyunu reloaded olarak oynuyorum orijinal değil

Normaldir. Sıcaklık değerleri de iyi.
Aynı sistem bendede var hocam. Benim sormak istediğim ise şu. Böyle bir sistemde en yüksek ayarlarda kaç FPS almalıyım. Ve ekran kartım 76 dereceyi gördü. Fan hızı ise %64'ü geçmedi ortalama olarak da 70-85 arası FPS alıyorum. Normal midir bu. Oyunu reloaded olarak oynuyorum orijinal değil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı