Çözüldü GTA 5 Anlık takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Meagzz

Hectopat
Oyunu oynarken ara ara (dakikada 1,2 kere) anlık takılmalara maruz kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun SSD de kuruludur.

Sistemim:

Anakart : Msi H310-A PRO | İşlemci : İ5 9400F | Ekran kartı : Msi Ventus XS OC Gtx 1660 Super | Ram : Corsair VENGEANCE® LPX 8GB DDR4 RAM 3000MHz CL16 | Kasa : Rampage X-Horse 600W 80+ | Depolama : 240 GB Ssd , 1TB Harddisk | ViewSonic VX2458-c-mhd 144Hz | Razer Deathadder Essential | Logitech G213 Prodigy |

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunun neyden kaynaklandığını bulamadım ama Geforce Experience'dan oyunu optimize ayarlara çekince sorun düzeldi.
En kartınızın değerlerine bakın. Mesela ekran kartı yüzde yüz yük altındayken bir anda yüzde 1'e düşüyor mu bir kaç saniyeliğine. Sisteminizin çok rahat kaldırması lazım oyunu. Aynı sıkıntı bende de var. Baktım ekran kartına yük binmiyor fps güzel ama oyunda akıcılık yok. Ekran kartı kullanımı düşüktü. Oyun ayarlarını ultraya çektim. Ekran kartı yüzde yüz tam performans çalışmaya başladı ama bu seferde fps düştü 45e. Deneme yanılma yöntemiyle orta yolu buldum. Ekran kartı kullanımı az ise bir kaç ayarı yükselterek ekran kartınıza yük bindirin.

Her şey güncel hocam, takılmalar oyunu oynamaya başladıktan 1 hafta sonra olmaya başladı. PSU hakkında iyi şeyler söylenmediğini biliyorum ama bayadır kullanmama rağmen sıkıntısını görmedim.

Ekran kartının kullanımına bakmadım . Ekran kartının sıcaklığına gelirsek kasamın hava sürkilasyonu gayet güzel olduğu için kartım ısınmıyor.
Ekran kartının belleklerinde sıkıntı olabilir garantiye göndermen gerekicek malesef

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı