GTA 5 anlık takılmalar

HUDSON_44

Femtopat
Daha fazla  
GTA 5'i Epic Games üzerinden indirdim sistemim iyi ancak ara sıra FPS dropları giriyor ve sinir bozucu. Sistemim gayet yetiyor bu sistemde RDR2 yüksek ayarlarda oynadım ama GTA 5 de takılmalar var. Diğer oyunlarda takılma hiç olmuyor bir tek bu oyunda oluyor.

Sistemin bayağı iyi olduğunu ekran kartı VRAM ine göre mi anladın?

Senmi kullanıyorsun kardeşim kulaktan doğma bilgilerle yorum yapmayın kullandığım ekran kartını şu an açamadığı oyun görmedim YouTube'ye bir bak.
O işlemciyle o ekran kartı darboğaz yapar.

Tamam hocam işte bütün yükü ekran kartına veriyorum ayarları Full yaptığım zaman bir donma olmuyor sadece GTA 5 de oluyor.

Artı -1 Eksi
Senmi kullanıyorsun kardeşim kulaktan doğma bilgilerle yorum yapmayın kullandığım ekran kartını şu an açamadığı oyun görmedim YouTube'ye bir bak.

Tamam hocam işte bütün yükü ekran kartına veriyorum ayarları Full yaptığım zaman bir donma olmuyor sadece GTA 5 de oluyor.
"Açamadığı oyun yok" wow. GT730 un da açamadığı oyun yok. Ben de GT 1030 kullanıyorum, eşit kartlar. Ama öyle dediğin gibi baya iyi bir şey değil.

Soruna gelecek olursak işlemci güçsüz, RAM yetersiz.

"Açamadığı oyun yok" WoW. Sen GT730'un da açamadığı oyun yok. Ben de GT 1030 kullanıyorum, eşit kartlar. Ama öyle dediğin gibi bayağı iyi bir şey değil.

Soruna gelecek olursak işlemci güçsüz, RAM yetersiz.

GT1030'la eşit mi? Aldığımız FPS değerleri çok farklı bundan emin ol.

Günümüzde AAA kalitesindeki oyunlarda 16 GB RAM şart ve VRAM kullanımın ne kadar oluyor? RDR 2'nin optimizasyonu GTA 5'ten iyi olabilir her oyunda drop girecek diye bir şey yok.

Yok yani Battlefield 5 gibi yüksek sistemli oyunlarda drop yemiyorum hiçbir oyunda yemiyorum. Drop sadece GTA 5'de oluyor. Eskiden bir şey yoktu oyunu dün yükledim böyle oldu.

GT1030 la eşit mi? Aldımız FPS değerleri çok farklı bundan emin ol.

Yok yani Battlefield 5 gibi yüksek sistemli oyunlarda drop yemiyorum hiçbir oyunda yemiyorum drop sadece GTA 5'de oluyor. Eskiden bir şey yoktu oyunu dün yükledim böyle oldu.

Drop yemek istemiyorsan işlemci ve RAM değişimi yapman şart.

Sorunu çözdünüz mü bilmiyorum ama bence biraz boş yapılmış. Burada "sisteminin özelliklerini at"cılar ne yazıkki dolu. Evet 8 GB RAM günümüz için yeterli değil, fakat GTA V çalışır vaziyette arkaplanda uygulama yoğunluğu yoksa ortalama 6-7 GB kullanıyor zaten. Ben sorunu oyun içi monitör HZ'ini değiştirerek çözdüm. Siz de deneyin isterseniz.

GTA 5'i Epic Games üzerinden indirdim sistemim iyi ancak ara sıra FPS dropları giriyor ve sinir bozucu. Sistemim gayet yetiyor bu sistemde RDR2 yüksek ayarlarda oynadım ama GTA 5 de takılmalar var. Diğer oyunlarda takılma hiç olmuyor bir tek bu oyunda oluyor.

RAM takviyesi gerekli bence benim de 8 GB RAM'im var artık hiçbir oyuna yetmiyor.

Geri
Yukarı