GTA 5 araba hızlanınca FPS düşüyor

berkp1

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5 araba hızlanınca FPS düşüyor, nedenini ve çözümünü bilen var mı?
Intel i5 3470.
RX 550 4 GB.
16 GB RAM.
(Normal ayarlarda)

Hocam bilgisayarınız Turbox ise diye söyledim değilse takmayın SSD alıp oyunu kurarsanız düzelir. Araba sürerken FPS düşüşleri normal çünkü yanda bir sürü bina yüklüyor.

Tamadır hocam teşekkürler. Tubox değil. En yakın zamanda SSD almaya çalışacağım.

Ayarlarda oyun GPU'nın ne kadarını kullanıyor gözüküyor? Eğer o kırmızılarda ise bazen FPS düşmeleri hatta Drop yaşaman doğal. Eğer sarı veya yeşil ise sorun %99 HDD'den kaynaklı. Çünkü sen oyunu oynarken aynı zamanda sabit diski kullanıyorsun oradaki bilgiler gidip RAM'de işleme alınıyor. Kısacası HDD'den kaynaklıdır o kısım kırmızı değilse.

1614525923132.png

radeon softwate ayarlarım.
1614525956913.png

Ayarlarda oyun GPU'nın ne kadarını kullanıyor gözüküyor? Eğer o kırmızılarda ise bazen FPS düşmeleri hatta Drop yaşaman doğal. Eğer sarı veya yeşil ise sorun %99 HDD'den kaynaklı. Çünkü sen oyunu oynarken aynı zamanda sabit diski kullanıyorsun oradaki bilgiler gidip RAM'de işleme alınıyor. Kısacası HDD'den kaynaklıdır o kısım kırmızı değilse.
Ona bakacağım oyundayken.Şuanda farklı bir işim var.Girdiğimde sizi etiketlerim
Hocam merhabalar tekrara bir soru soracağım. V-Sync açayım mi kapalımı kalsın?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 900078
Radeon softwate ayarlarım.Eki Görüntüle 900079

Ona bakacağım oyundayken. Şu anda farklı bir işim var. Girdiğimde sizi etiketlerim
Hocam merhabalar tekrara bir soru soracağım. V-Sync açayım mi kapalımı kalsın?

Kaç FPS alıyorsunuz ve monitörde G-Sync veya FreeSync var mı? Şahsen ben oyunlarda yırtılma yaşamam için FreeSync monitörden oyun içinde ise V-Sync açıyorum. Sürekli FPS gelgitleri yaşamıyorum bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı