RX 470 GTA 5'te araba sürerken FPS düşüyor

TehSparrow

Hectopat
Oyunu oynarken genelde bir takılma veya kasma olmuyor fakat araba sürerken özellikle hız yapınca oyun takılmaya başlıyor. RAM yüzde 90-95 civarlarında ama sorunun RAM olduğunu sanmıyorum.
Sistem özellikleri;
AMD RX 470.
Intel i5 4440.
8 GB DDR3 RAM.

Screenshot_1.png

2TB HDD kullanıyorum testi burada.

Arkada gereksiz uygulama açık değil sadece Discord açık o da arkadaşlarla konuşarak oynuyorum o yüzden.

Dediğim gibi RAM kullanımı fazla o yuzden takılıyor benim eski laptopta 4 GB RAM vardı normal oynarken ara sıra takılıyordu araba sürerken aşırı takılıyordu oynanmıyordu benim de RAM kullanımı yüksekti bir 4 GB daha taktım takılmalar bayağı azaldı.8 GB daha RAM takarsan takılmalar minimum seviyeye iner

Dediğim gibi RAM kullanımı fazla o yuzden takılıyor benim eski laptopta 4 GB RAM vardı normal oynarken ara sıra takılıyordu araba sürerken aşırı takılıyordu oynanmıyordu benim de RAM kullanımı yüksekti bir 4 GB daha taktım takılmalar bayağı azaldı. 8 GB daha RAM takarsan takılmalar minimum seviyeye iner.

Anakartımda 2 tane RAM slotu var ve ikisi de 4+4 olmak üzere dolu. Bu durumda ne yapmam lazım? 8+8 yapacağımı sanmıyorum çünkü bilgisayar zaten biraz eski ve RAM'ler de çok pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı