GTA 5 Çalışmayı durdurdu hatası

eren6789

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hangi birini anlatayım?
Merhaba arkadaşlar. Oyunu orijinal aldım kurdum diyene kadar bi ton sorunla karşılaştım ama şu an ki sorunun çözümüne cidden ulaşamadım. Grand Theft Auto V Launchere tıklıyorum ilk tanıtım penceresini geçtikten sonra 300 küsür mb indirme yapıyor. Bittikten sonra play butonu geliyor tam oyuna girdim diye sevinirken çalışmayı durdurdu hatası alıyorum ve kapanıyor. Tekrar girmek istediğim zaman yine aynı şeyler oluyor. Tekrar girmek istediğim zaman tekrar tekrar 300mb indirme yapıyor. Ekran kartını devre dışı bırakıp oyuna girip tekrar ekran kartını etkinleştirerek bir çözüm yolu bulunmuş sanırım ama malesef tutturamıyorum çünki hatayı ani bir şekilde veriyor. Çözümünü bilen varsa yardımını bekliyorum. Resimli olarak ekleme yaptım. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

gtahata1.png
gtahata1.png
gtahata2.png
gtahta3.png
gtahta3.png

Ayrıca hataların not dosyasını buldum buraya ekliyorum.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. GTA5FileCheck_SHA1 Diye bir ufak program indirdim oyun klasörünün içine atarak ve programı açarak taratma yapıyor kısa sürüyor ve oyunun içindeki hatalı dosyaları gösteriyor. 2 Adet hatalı dosya çıktı ve bu dosyalarda GTAVLauncher diğeri ise GTAVPlay. Normalde başka dosyalar hatalı çıksaydı dosyalarla beraber indirdiğimiz programı silip launchere giriyoruz ve oyun eksik ya da hatalı dosyaları tekrar indiriyor sorun muhtemelen çözülüyor. Bende hatalı olan dosyalar launcher olduğu için silmedim ya da silmeli miyim bilemedim. Program ekle kaldırdan GTAV üzerinde repair yaptım şu anda onun sonuç vermesini bekliyorum. Sanırım yardımcı olabilecek birilerini göremiyorum.

Repair sonuç vermedi durum hala aynı. Kimsenin bir fikri yok anlaşılan..

En azından oyunu aldığım yerden yanı mediamarkt den oyunu iade etsem ya da değiştirsem mi acaba? Bari bu konuda yardımcı olun arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• american.txt
    18,7 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleyen: Moderatör:
Hatalı oyun dosyası varsa silip baştan indirin.

Hata dökümünde zaten hasarlı oyun dosyası tespiti yapılmış.
Hata dökümünden falan ayrıntıyla anlamıyorum ben maalesef buldum ve buraya ekledim bilen kişiler bakarak yardımcı olsunlar diye. Oyunu defalarca sil yükle yaptım repair yaptım bir çok çözüm yolu denedim başarılı olamadım. Ayrıca oyunu indirmedim orijinal olarak mediamarkt den aldım. bugün mediamarkte tekrar gittim oyunu aralın istanbulda ki şubesine göndererek tespit yapacaklarını söylediler %90 haklı çıkacakmışım zaten. Haklı çıktığım taktirde iade ya da değişim yapacaklar. İade etmeyi düşünmüyorum değişim yapmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar oyunu istanbuldaki aral firmasına gönderdim test yapmaları için oyun hatalı çıkarsa iade edecektim. Aradan 15 gün geçmesine rağmen haber gelmedi bugün ben aradım zar zor sonuç aldım ve oyunda hata yok dediler deliye döndüm. 190tl boşuna para vermişim. Oyunu iade edebilmek için ne yapmam gerekiyor oyun hatalı ama hatalı değil diyorlar elimde patladı bu lanet ediyorum artık!

Online oyanamayacaksan Torrent indir bence. Sonuçta oyunun parasını vermişsin.
Online oynayacağım işte mevzu orada. Oyunun online olmayan orijinal fiyatı 50 tl gibi bir rakam ama ben online olana 190tl gibi bir rakam ödedim malesef. İndirmemek için zaten direk dvd olarak satın almayı tercih etmiştim. Bu da başıma bela oldu göründüğü gibi. Umarım 4 gün daha oyunu göndermezler diye dua ediyorum çünkü 4 gün daha göndermedikleri taktirde toplam 20 gün olacak ve dönüş olmadığı için 20inci iş gününde iade edebiliyorum tek şansım bu sanırım.

Oyun 21inci günü teknik servisten geldi ve hatasız olduğu söylendi. Tabii ki de kafayı yedim haliyle. Raporuna da oyuna gelen son güncelleme ile hatalar giderilmiştir yazmışlar. Şu an oyunu yüklüyorum tekrardan deneyeceğim. Eğer yine olmazsa tek seçeneğim tüketici mahkemesine başvurmak. Sizce sonuç alabilir miyim tüketici mahkemesinden?

Eren aynı sorunu bende yaşıyorum gt 640 ekran kartım hiçbir sorun gozukmuyor fakat oyun kendini durduruyor bu driver güncelledikten sonra başladı hata

Eren aynı sorunu bende yaşıyorum gt 640 ekran kartım hiçbir sorun gozukmuyor fakat oyun kendini durduruyor bu driver güncelledikten sonra başladı hata
Ben artık bir nebze oyundaki hatayı geçmiş durumundayım bu oyunu aldığım marketin yaptığı insanlık dışı davranışın derdindeyim. O kadar para çöpe gitti... Sorunu çözemedim ve mevzu tamamen kapandı zaten...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı