GTA 5 Çalışmayı Durdurdu Hatası

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. GTA 5 aldım, indirdim. İlk oyuna girerken 1. görev tam başlıyor ekran bozuluyor ekranda bir kaymalar oluyor ekran kararıyordu ama oyundan atmıyordu. Sonra oyuna giriş yerinde settingsden benchmark yapayım dedim bakalım ne olacak diye. Benchmarka başlamadan err_gen_zlib_2 hatasını verdi ve oyundan attı. Biraz araştırdıktan sonra Technopat sosyalde bir konu buldum. Bir program sayesinde Hash değerlerinin birbirini tutup tutmadığına baktım ve bazı dosyaları silerek yeniden indirmesini sağladım. Sonra farklı bir hatayla karşılaştım. Bu hata err_gfx_d3d_init hatasıydı. @Recep Baltaş'ın bu konu hakkında bir makalesi vardı onu okudum, başka sayfalarda bulunan çözümleri denedim hiç fayda etmedi. Sonra sildiğim dosyaları kontrel edeyim dedim geldiler mi diye. Birkaç dosya geri yüklenmemiş. Bunlardan biri de update.rpf dosyasıydı. Bu dosyayı yabancı forumlardan orijinalini bulup indirdim. Artık oyuna exit, settings, play yerine kadar giriyor. Ama ne oyuna başlıyor ne de benchmark yapıyor. Hemen oyundan atıyor. Eksik dosyaları internete bulamadım. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim :)

Gta 5 Launcher simgesini sağ tıklayıp özellikleri tıkla. Sonra önüne çıkan görüntüde, Hedef: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe" göreceksin onu yazdığımla değiştir, "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe" -verify
Sonra alttan uygula tıkla kapat, daha sonra Gta 5 Launcher simgesini sağa tıklayarak yönetici olarak çalıştır ve bekle hatalı dosyaları kontrol etsin eksikleri indirsin ve düzeltsin ondan sonra oyunda hata almazsın çünki bazı dosyaların hatalı inmiş veya eksik.

Gta 5 Launcher simgesini sağ tıklayıp özellikleri tıkla. Sonra önüne çıkan görüntüde, Hedef: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe" göreceksin onu yazdığımla değiştir, "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe" -verify
Sonra alttan uygula tıkla kapat, daha sonra Gta 5 Launcher simgesini sağa tıklayarak yönetici olarak çalıştır ve bekle hatalı dosyaları kontrol etsin eksikleri indirsin ve düzeltsin ondan sonra oyunda hata almazsın çünki bazı dosyaların hatalı inmiş veya eksik.
Hocam 1 günlük ceza almıştım yazamadım. Dediklerinizi yaptım fakat yine aynı şekilde oyundan atıyor. Nası yapabiliriz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı