Çözüldü GTA 5 Code 202 ve Code 217 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anteros

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, GTA 5'i GTA5 Launcher ile indirirken code 202 hatası aldım ilk, sonrasında ilk olarak çözümlere baktım.

Sırasıyla; DNS Değiştirdim, Modeme reset attım, güvenlık duvarını devre dışı bıraktım.
fakat hiç değişiklik olmadı, ardından teknik desteğe ulaştım ve gece 1'den yaklaşık sabah 4:15'e kadar teknik destek ile iletişim halindeydik.

ve önerdiği çözümler;
  • Belgelerdeki Rockstar Games/Social Club klasörünü sil, yönetici olarak çalıştır.
  • Güvenlik duvarını kapat. Fakat yine değişiklik olmadı.
  • Sonrasında aynı şey oldu ve speedtest.net'ten hız testi yapmamı önerdi, yaptım 28.00 MB/S çıktı. Fakat yine değişiklik olmadı.
  • Sonrasında yönetici olarak konsol satırını çalıştır ve sırasıyla "netsh winsock reset, ipconfig/flushdns" yaz ve bilgisayarını yeniden başlat. Fakat yine değişiklik olmadı.
  • Sonra teknik destek cevap vermedi ve ben çıktım. kendimce çözümler denedim.
  • İlk olarak launcheri açtım ve oyunu kaldırdım. Program Files ve belgelerden dosyaları sildim yeniden başlattım. İndirmeye başlamıştı fakat, sonradan tekrar code 202 verdi 22GB civarındayken. Modeme reset attım düzeldi, indirme tekrar başladı ve sonradan "Connection server lost.... connecting" diye bi hata verdi retry dedim modeme reset attım sonradan tekrar code 202 geldi.
  • ne yapmam gerek?

Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar, yazdığım çözümleri deneyin. Eğer hiç değişiklik olmazsa modeminizi resetleyin, reset derken tamamen yani.

Sonunda indirdim oynuyorum, herkese teşekkür ederim.

İyi forumlar.

@Maybach
Anlamıyorum. Bende code 216 ve code 217 hatası alıyorum. Saçma sapan bir sorun yüzünden 78GB'lik bir oyunu silmek zorunda kaldım, şimdi yeniden indirmek istiyorum tabii ki indirmeyi açık bırakarak. Lakin şu saçma sapan sorun yüzünden, 1GB falan indirip kalmış oluyor yerinde.

Son düzenleme:
Yükledikten sonra bilgilendirirmisin.

düzenleme: dostum eğer herhangi bir ekran paylaşım aracı kullanıyorsan yardım edebilirmisin?

Hocam ağ ve paylaşım ayarlarına girip, DNS değiştirin. Orada otomatik seçeneği var, direkt onu işaretleyin.

Sonra oyunun kurulu olduğu dizine girip, sonu .part olan uzantılı dosyaları masaüstüne atın. Yükleme bitince tekrardan oyunun kurulu olduğu yere atarsınız.

Hocam ağ ve paylaşım ayarlarına girip, DNS değiştirin. Orada otomatik seçeneği var, direkt onu işaretleyin.

Sonra oyunun kurulu olduğu dizine girip, sonu .part olan uzantılı dosyaları masaüstüne atın. Yükleme bitince tekrardan oyunun kurulu olduğu yere atarsınız.

Bunu yapmayın, oyun dosyalarına zarar veriyor. VPN ile indirin, bazı sunucular Türkiye'den banlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı