GTA 5 çok kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Oyunu harici ekran kartı ile başlatın, APU ile çalışıyor olabilir. Cihazı şarjda kullanın, güç modunu peformans seçin. Oyunun önceliğini Görev Yöneticisi'nden yüksek olarak değiştirin. Ekran kartı sürücülerini güncelleyin, bazı eski sürümler ciddi performans kaybı yaratıyor. Oyunu SSD'ye kurun ve oyun ayarlarını tamamen en düşükte tutmayın, darboğaz yaratabilir. RAM'lerin MHz değerini kontrol edin, kapalıysa XMP kullanın.

GPU performans moduna aldım ek olarak donanım hızlandırmalı gpu zamanlamasını açtım ve zar zor 60-75 fps arası değerler aldım. Denenebilir,sonuç fena değil.

Oyun HDD kurulu ise SSD kur diyeceğim ama bende bu yollardan geçtim ve çözüm olmadı, son olarak şunu dener misin;
Eki Görüntüle 1166559

Eğer bu da böyleyse benim fikrim RAM'in yetersiz olması, ama @batuzbk gibi filozof arkadaşların bir çözüm yolu olduğuna inanarak onları çözümlerini yazmalarını bekliyorum 🙌

++
++ Arkadaşlar kusura bakmayın bir önceki yorumumu düzenleyemiyorum yanlış konuyu etiket göstermişim kendi konum budur; i5 7300HQ oyunda frekans yükseltmiyor

Benim RAM 16 ancak bende de kasıyor fakat RX 580'im var diğer oyunlarda kasmıyor ama sadece GTA da araba sürmeye çalışsam kasıyor yayayken hiçbir problem yok.

Geri
Yukarı