GTA 5 düşük GPU kullanımı

Makaleler
5
Yer
elazığ
  • Q8200
  • HD 4870
  • 8GB RAM
  • 500W PSU
Minimum özelliklerde yeterli gibi gözüküyor. Ama işlemci kullanımı yüzde 70 ekran kartı kullanımı 50-60 arada bir 30'a düşüyor 3-4 saniye drop giriyor. Ekran kartı hiz asirtma yaptım yine değişmedi. Bilgisayarcıya kazık atıp Q9500 aldırdım galiba. İşlemciden ise Q9500 sorunumu çözer mi? Ha değil ise sorun neyden kaynaklanıyor?
Screenshot_20180914-211626.jpeg
PSX_20180914_200856.jpeg
PSX_20180829_234650.jpeg

PSX_20180914_212305.jpegIMG-20180202-WA0002.jpeg

Ben ati kullandığım için tam bilmiyorum ama Nvidia Denetim masasından Güç modunu Yüksek Performans' al. Pil gücün yüksek performansdadır diye tahmin ediyorum. Steam den oynuyorsan başlatma seçeneklerine -high yaz torrentse görev yöneticisinden işlem önceliğini yüksek yap. (Eğer torrentse çaktırma :D). Bunları dene bakalım olmazsa başka çözümler arayalım.

Ben ati kullandığım için tam bilmiyorum ama Nvidia Denetim masasından Güç modunu Yüksek Performans' al. Pil gücün yüksek performansdadır diye tahmin ediyorum. Steam den oynuyorsan başlatma seçeneklerine -high yaz torrentse görev yöneticisinden işlem önceliğini yüksek yap. (Eğer torrentse çaktırma :D). Bunları dene bakalım olmazsa başka çözümler arayalım.
Pil gücüm dediğiniz gibi yüksek performansta. Şu an Steam'dan oyuna girmiyorum zaten, Fortnite oynamaya çalışıyorum ve BF1 oynayacağım umarım. Performans ayarını da şimdi deneyeceğim.

Düzenleme: Kendi konum sandım kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hiçbir işe yaramadı.

Bu arada benim ekran kartimda ATI.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar uygun olan sürücüyü kurun. Oyun orijinal mi? Q9500 Q8200'den daha güçlüdür. Fayda edebilir. Ancak direkt olarak darboğaz gözükmüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı