GTA 5 ekran kararıyor

erglmz

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5 oynarken 20 30 dakika sonra ekran kararıyor ekran kartının ısınmasıyla oluyor zannetim ekran kartının fanını fulledim oyundayken 59 dereceyi geçmiyordu.
Fakat bu sefer ekran kararmak yerine beyaz oldun ekran karardıktan veya beyazlaştıktan sonra oyunun sesleri kesik kesik geliyor ve en sonra gelmemeye başlıyor.
Bunun RAM'le olabileceğini düşündüm, oyunu oynarken 2 3 ve 4 GB RAM kullanıyor.

İşlemcim: Intel Core 2 Quad Q8300.
RAM sayısı: 8 GB.
Ekran kartı: GTX 465 yaklaşık 1GB.

Oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum 30 ile 40 arası oluyor bazen.

Ekran kartın 1 GB olduğu için sistem gereksinimlerini karşılamıyor.
1597043273051.png

Başka bir oyunda benzer bi durum yaşamıştım. Ekran donuyor ve oyunun donduğu anda çalan ses cızırtı halinde devam ediyor. Ardından masaüstüne atıp nvidia ekran kartı sürücüsü çalışmayı durdurdu windows işlemi başarıyla sonlandırdı falan diyodu. Ama bu sorun kendi kendine rastgele başladığı gibi yine aynı şekilde kendi kendine çözüldü. O yüzden çözüm üretemem ama gönül rahatlığı ile ekran kartı sürücüsünden kaynaklandığını söyleyebilirim.

Ekran kartı yetmiyor, bu yüzden mi beyaz erkanda veya siyah ekranda kalıyor diyorsunuz? Böyle bir saçmalık olur mu? Ekran kartı yetmiyorsa düşük FPS verir veya oyunu açmaz ama hiçbir şekilde beyaz ekranmış, siyah ekranmış bunun gibi hataları vermez.

Ekran kartın 1 GB olduğu için sistem gereksinimlerini karşılamıyor.
Eki Görüntüle 635508

Buyur sana GTA 5'de 1 GB'lık kart performansı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun kartın yetmediğinden asla değil, GTX 465 gayet de yeterlidir, ya donanımsal bir arızan var ya da yazılımsal tek tek test etmek gerekiyor, RAMlerini Memtest86 ile hard diskini HD Tune ile taratabilirsin.

Biliyorum sistem gereksimlerini karşılamıyor fakat oyun içerisinde hiç donma yaşamıyordum bu sabah
Bir şey oldu ve 1GB'lık ekran kartım 4 GB oldu daha fazla araştırdıgımda paylayşılan sistem belleğinden çektiğini öğrendim normal oyunlarda 1GB kullanırken GTA 5'de 4 kullanıyor ve FPS düşmesine neden oluyor bunun cevabını bilen var mıdır?

1597251887323.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı