GTA 5 hangi DirectX versiyonu ile yüksek performans verir?

NamertClk

Hectopat
Daha fazla  
Sizce hangi DirectX ile oynarsam daha çok performans alırım?

AMD A10 7890K
Asrock fm2a68m-dg3+ Anakart
Team Dark 4+4 2133 Mhz RAM
Asus Radeon RX 550 Ekran Kartı
240 GB SSD
Oyun içinde CPU çekirdek sıcaklığı 97 dereceye kadar ulaştı sizce bu normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce hangi DirectX ile oynarsam daha çok performans alırım?

AMD A10 7890K.
ASRock FM2A68M-DG3+ anakart.
Team Dark 4+4 2133 MHz RAM.
ASUS Radeon RX 550 ekran kartı.
240 GB SSD.
Oyun içinde CPU çekirdek sıcaklığı 97 dereceye kadar ulaştı sizce bu normal midir?

Anormal hem de bayağı yani termal macun kaliteli değilse ya da termal macun sürmediyseniz bir de fan ayakları tam oturmadıysa ancak çıkar bu ısılara bir kontrol edin az bir ihtimal zarar verebilirsiniz sisteme.

Anormal hem de bayağı yani termal macun kaliteli değilse ya da termal macun sürmediyseniz bir de fan ayakları tam oturmadıysa ancak çıkar bu ısılara bir kontrol edin az bir ihtimal zarar verebilirsiniz sisteme.
Macun sürülü Ayaklar da yerine oturtulmuş şekilde fakat macunu süreli bayağı zaman oldu yenileme vakti geldi mi dersiniz?
En güncel DirectX daha iyi performans almanızı sağlar.
İnternette izlediğim birkaç videoda 10.1 in 11 den daha çok FPS verdiği gözüküyordu hangisini seçsem bilemedim.
Bu arada AIDA 64 teki değerlerle kontrol ettiğimde 65 70 derece olarak gösteriyor CPU çekirdek sıcaklığımı HWmonitor uygulamasından gözlemledim.

En güncel DirectX daha iyi performans almanızı sağlar.
Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? DirectX seviyesi yükseldikçe doku ve grafiklerde artış olacaktır. Yeni kartlar dışında performans düşmesi kaçınılmaz olur.
DirectX sürümü karttan karta, sistemden sisteme, oyundan oyuna büyük farklar yaratacak bir şey. Genel yargı yapmak imkansız gibi bir şey ki RX 550 gibi bir kart, DX 11 ile GTA'da can çekişecektir.

Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? DirectX seviyesi yükseldikçe doku ve grafiklerde artış olacaktır. Yeni kartlar dışında performans düşmesi kaçınılmaz olur.
DirectX sürümü karttan karta, sistemden sisteme, oyundan oyuna büyük farklar yaratacak bir şey. Genel yargı yapmak imkansız gibi bir şey ki RX 550 gibi bir kart, DX 11 ile GTA'da can çekişecektir.
10.1'de kalayım o vakit öyle mi dersiniz?

Güncelliği konu alarak söyledim, detay vermediğim için özür dilerim.

Macun sürülü ayaklar da yerine oturtulmuş şekilde fakat macunu süreli bayağı zaman oldu yenileme vakti geldi mi dersiniz?

İnternette izlediğim birkaç videoda 10.1'in 11'den daha çok FPS verdiği gözüküyordu hangisini seçsem bilemedim.

Bu arada AIDA 64'teki değerlerle kontrol ettiğimde 65 70 derece olarak gösteriyor CPU çekirdek sıcaklığımı HWMonitor uygulamasından gözlemledim.

Hocam değiştirin macunu ama dikkat edin ekmeğe yağ sürer gibi sürmeyin ince bir tabaka olsun. Bir de macun kalıntılarını iyice temizleyin uzun süredir kasaya bakım yapmıyorsanız direk kasayı da temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı