A10 7890K sistemin sıcaklık değerleri nasıl?

NamertClk

Hectopat
Daha fazla  
Dün açtığım konuda aldığım tavsiyeye istinaden işlemci macunumu yeniledim ve toz temizliği yaptım. Sizce sıcaklık değerlerim nasıl? Bir de kasamın sadece arka kısmında 2 tane fan var ben de birinin yönünü içeri diğerinin yönünü dışarı olacak şekilde taktım sizce doğru yapmış mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,9 KB · Görüntüleme: 54
Dün açtığım konuda aldığım tavsiyeye istinaden işlemci macunumu yeniledim ve toz temizliği yaptım. Sizce sıcaklık değerlerim nasıl? Bir de kasamın sadece arka kısmında 2 tane fan var ben de birinin yönünü içeri diğerinin yönünü dışarı olacak şekilde taktım sizce doğru yapmış mıyım?

Hocam konu dışı olacak ama acaba işlemcinin APU performansından memnun musunuz?

İşlemci yük altında mı boşta mı?
Boşta.
Hocam konu dışı olacak ama acaba işlemcinin APU performansından memnun musunuz?
Grafik birimi olarak online oyunları düşük ayarlarda oynayabilirsiniz fazla tatmin edici değil ben ekran kartıyla destekledim şu an gta 5 oynayabiliyorum darboğaz yapmıyor 4 çekirdek ve 4.1 Ghz overclock desteği de var fiyatını bilmiyorum ama galiba işlemci + ekran kartı daha uyguna geliyor.
Fan ayarlarını ikisi de dışarı şekilde ayarla sirkülasyon açısından daha mantıklı olur.
Emin misiniz tek hava giriş çıkışı olan yer fanların olduğu yer zaten biri alırken diğeri veriyor.

Hocam temizleyerek iyi yapmışsınız ama termal macun zannedersem olmamış sizden istediğim sadece 1 sekme Google açarak sıcaklık değerlerini izlemeniz eğer sıcaklık hoplaya zıplaya çıkıyorsa olmamıştır zaten boşta bir işlemci 72 derece olmaz. Fanı çıkarın (kendi taktiğimi anlatacağım) işlemciyi sökün ikisini de iyice silin sonra fanın üstüne çok ince bir katman sürün sonra işlemciyede aynı şekilde çok ince bir katman sürün ve takın eğer doğru taktığınıza dair şüpheniz varsa internetten stok fan nasıl takılır diye aratın eğer fanınız stok fan değilse modelden de aratabilirsiniz. Bir daha buraya değerleri atın eğer sıcaklık düzelmezse internetten işlemci sıcaklığı düşmüyor diye aratın o yöntemleri bir deneyin.

Hocam temizleyerek iyi yapmışsınız ama termal macun zannedersem olmamış sizden istediğim sadece 1 sekme Google açarak sıcaklık değerlerini izlemeniz eğer sıcaklık hoplaya zıplaya çıkıyorsa olmamıştır zaten boşta bir işlemci 72 derece olmaz. Fanı çıkarın (kendi taktiğimi anlatacağım) işlemciyi sökün ikisini de iyice silin sonra fanın üstüne çok ince bir katman sürün sonra işlemciyede aynı şekilde çok ince bir katman sürün ve takın eğer doğru taktığınıza dair şüpheniz varsa internetten stok fan nasıl takılır diye aratın eğer fanınız stok fan değilse modelden de aratabilirsiniz. Bir daha buraya değerleri atın eğer sıcaklık düzelmezse internetten işlemci sıcaklığı düşmüyor diye aratın o yöntemleri bir deneyin.
2 saattir Skype araması açık 1 tane Adobe pdf dosyası 1 tane de Edge penceresi açık benim anlamadığım anakart sensörüyle çekirdek sıcaklığı arasında bu kadar fark olması.
2 saattir Skype araması açık 1 tane Adobe pdf dosyası 1 tane de Edge penceresi açık benim anlamadığım anakart sensörüyle çekirdek sıcaklığı arasında bu kadar fark olması.
Bu da AIDA64 değerleri.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,7 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,7 KB · Görüntüleme: 39
2 Saattir Skype araması açık 1 tane Adobe PDF dosyası 1 tane de Edge penceresi açık benim anlamadığım anakart sensörüyle çekirdek sıcaklığı arasında bu kadar fark olması.

Bu da AIDA64 değerleri.

AIDA64 değerleri gayet iyi bence bir sıkıntı olduğunu düşünmediğiniz sürece ellemeyin.

Geri
Yukarı