GTA 5 Kaplama Sorunu

264075

Hectopat
GTA 5'de arabayla yolda giderken yolllar yüklenmiyor ve araba uçuyor gibi bir görüntü karşılıyor. Nedenini ve çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz problem galiba bu. Bunun bir çok nedeni olabilir, HDD'niz 5400 RPM olabilir, eskiden olmayıp yeni oluşunun nedeni artık HDD'nin yavaş yavaş ömrünü yitirmesi olabilir. Bunun yanında sisteminiz artık yetmiyor olabilir, GTA oyunu sabit kalmıyor sürekli güncelenen bir oyun. Afterburner ile değerleri paylaşabilirseniz belki ordan değerleri görerek bir şeyler söyleyebiliriz RAM adına.
Bilgisayarın arka belleği aşırı dolmaya başladığından da bu problemi yaşayabilirsiniz, temiz bir kurulum yapıp tekrar deneyin olmaz ise, kesinlikle donanım yetersiz kalıyor diyebiliriz.
Ekran Alıntısı.PNG

•Ekran Kartım:AMD HD5670
•İşlemcim:Intel Pentium(R) Dual CORE [3.06 ghz]
•Ram:4 GB
•HDD:500 GB
•SSD:Yok

Bendede1GB ekran kartı 4GB ram 500GB HDD var ama benim 4. nesil i5 işlemcim var bende kasıyor ama kaplama sorunu yok büyük ihtimal işlemci kaynaklı.

Bendede1GB ekran kartı 4GB ram 500GB HDD var ama benim 4. nesil i5 işlemcim var bende kasıyor ama kaplama sorunu yok büyük ihtimal işlemci kaynaklı.

Sistemin galiba

Geforce 820m
i5 4210u 1.7-2.40 ghz
4GB Ram
Bahsettiğiniz problem galiba bu. Bunun bir çok nedeni olabilir, HDD'niz 5400 RPM olabilir, eskiden olmayıp yeni oluşunun nedeni artık HDD'nin yavaş yavaş ömrünü yitirmesi olabilir. Bunun yanında sisteminiz artık yetmiyor olabilir, GTA oyunu sabit kalmıyor sürekli güncelenen bir oyun. Afterburner ile değerleri paylaşabilirseniz belki ordan değerleri görerek bir şeyler söyleyebiliriz RAM adına.
Bilgisayarın arka belleği aşırı dolmaya başladığından da bu problemi yaşayabilirsiniz, temiz bir kurulum yapıp tekrar deneyin olmaz ise, kesinlikle donanım yetersiz kalıyor diyebiliriz.
Eki Görüntüle 413239

Teşekkür ederim.

Bu sorun genelde bellek ve depolama birimlerinden kaynaklı olur. Dizüstü bilgisayarınız izin veriyorsa bellek ve SSD takviyesi yapabilirsin. Ama ben o dizüstü bilgisayara herhangi bir yatırım yapmazdım.

Ayarları düşürün, arka planda bellek kullanımını azaltın, disk birleştirmesi ve temizliği yaparak diskin istikrarlı çalışmasını sağlayın. Şimdilik bunlar biraz olsada çözmesi gerekiyor.
Ama o ekran kartı ile bu oyunu en düşük ayarlarda bile güzel bir FPS alarak oynamazsınız.
Ayrıca ısınma sorunu yaşanacaktır. O yüzden V-Sync ayarını açık tutun. Kasa bakımı ve termal macun yenilemelerini de yapmadıysanız yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı