GTA 5 kaplama yüklenmemesi ve donma

İşletim sistemi
Windows 10

mucox78

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi GTA 5'te bu sorunları yaşıyorum. İşlemcimin ve ekran kartımın bunu rahatlıla karşılayabileceğini düşünüyorum. AMD Adrenalin sürüm programında, ya da oyun içi ayarlarda yapmam gereken ayarlar mı var. Sorun nereden kaynaklı olabilir? Sorun hikaye modunda da olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi GTA 5'te bu sorunları yaşıyorum. İşlemcimin ve ekran kartımın bunu rahatlıla karşılayabileceğini düşünüyorum. AMD Adrenalin sürüm programında, ya da oyun içi ayarlarda yapmam gereken ayarlar mı var. Sorun nereden kaynaklı olabilir? Sorun hikaye modunda da olmak.
Oyun HDD'ye yüklü ise ondan olabilir.

RAM yetersiz ve HDD bozuk.
Yanlış bilgi vermeyin. GTA 5 dediğimiz oyun yaklaşık 120 GB'lık bir alana sahip ve haritası da büyük olduğu için HDD/SSD sürekli verileri okur. Ve HDD hızının da ortalama 200 mb/s olduğunu düşünürsek haritanın ve kaplamaların yavaş yüklenmesi bi hayli doğal karşılanmalıdır. Yanlış bilgilendirme yapmayınız... Yalnızca oyunun yavaş yüklenmesinden nasıl HDD'nin bozuk oldığu kanaatine vardınız orası ayrı bir muamma. 😊

Yanlış bilgi vermeyin. GTA 5 dediğimiz oyun yaklaşık 120 GB'lık bir alana sahip ve haritası da büyük olduğu için HDD/SSD sürekli verileri okur. Ve HDD hızının da ortalama 200 mb/s olduğunu düşünürsek haritanın ve kaplamaların yavaş yüklenmesi bir hayli doğal karşılanmalıdır. Yanlış bilgilendirme yapmayınız... Yalnızca oyunun yavaş yüklenmesinden nasıl HDD'nin bozuk oldığu kanaatine vardınız orası ayrı bir muamma. 😊

Yanlış bilgilendirme yok yetersiz bilgi var oyun sırasında işlemci RAM disk kullanımlarına bakmak lazım, konu sahibinin verdiği bilgiye göre başka ne söylenebilir?

Yanlış bilgilendirme yok yetersiz bilgi var oyun sırasında işlemci RAM disk kullanımlarına bakmak lazım, konu sahibinin verdiği bilgiye göre başka ne söylenebilir?
En azından direkt olarak RAM bozuk denmez diye düşünüyorum

Direkt ram yetersiz veya hdd bozuk demek mantıksız. Yetersiz bilgilendirme değil yanlış bilgilendirme var. Ram az olabilir ancak HDD bozuk olamaz disk kullanımı HDD yazma/okuma hızı düşük olduğu için fazladır. Yani kısacası kullanıcıyı yanlış yönlendiriyorsunuz... 😁

Direkt RAM yetersiz veya HDD bozuk demek mantıksız. Yetersiz bilgilendirme değil yanlış bilgilendirme var. RAM az olabilir ancak HDD bozuk olamaz disk kullanımı HDD yazma/okuma hızı düşük olduğu için fazladır. Yani kısacası kullanıcıyı yanlış yönlendiriyorsunuz... 😁

Bana değil de konu sahibine cevap verseniz daha iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı