GTA 5 kareleşme sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Şu sorundan dolayı kafayı yemek üzereyim arkadaşlar, yok mudur şunun çözümü?

Çözünürlüğü VSR ile yükseltsem, gene birşey farketmiyor. Resmi yakınlaştırırken görüntü kalitesinde düşmeler olmuş. Oyun tamamen orjinal.

Bunun dışında dokularda deli gibi titremeler var. Oyun mu sorunlu, yoksa benim sistem mi sorunlu?
Gerçekten anlayamadım.

Sistem: R5 2600, RX 590 Pulse, 16 GB RAM.

Screenshot_1.png

Evet.

Furmark testini de gerçekleştirdim.

Eki Görüntüle 489304
Driver güncel değil 20.1.2'ye güncelleyin ardından standart modda başlatıp ayarlarla oynamayın.
Yeni sürücü yüklenirken "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneği tikli olsun, yeni sürücüyü "Radeon Ayarları"
üzerinden "Güncelleştirmeleri Denetle" diyerek indirebilirsiniz.
NOT: Aşağıda seçenekler üzerinde "Önerilen ve İsteğe bağlı" seçili olacak.

Driver güncel değil 20.1.2'ye güncelleyin ardından standart modda başlatıp ayarlarla oynamayın.
Yeni sürücü yüklenirken "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneği tikli olsun, yeni sürücüyü "Radeon Ayarları"
üzerinden "Güncelleştirmeleri Denetle" diyerek indirebilirsiniz.
NOT: Aşağıda seçenekler üzerinde "Önerilen ve İsteğe bağlı" seçili olacak.

Yok hocam yok. Bu çözümün sorunu yok..

Sanırsam oyunla alakalı bir sorun. Kabus gibi. :D

Yok hocam yok. Bu çözümün sorunu yok..

Sanırsam oyunla alakalı bir sorun. Kabus gibi. :D
İşte az evvel de yazmıştım The Forest veya Rust gibi oyunlarda deneyin bu oyunlar sorunun ekran kartındamı oyundamı olduğunu size belli edicektir.
Belli ettirir deme sebebim ise texture bakımından zengin olan oyunlar oldukları için.

İşte az evvel de yazmıştım The Forest veya Rust gibi oyunlarda deneyin bu oyunlar sorunun ekran kartındamı oyundamı olduğunu size belli edicektir.
Belli ettirir deme sebebim ise texture bakımından zengin olan oyunlar oldukları için.

Örneğin, Batman Arkham Knight da böyle bir sorun oluyordu. Pelerin kısmında özellikle. İşaretlediğim kısımlar da görülüyor.

Screenshot_1.png

Sorunu sadece ekran kartı üzerinde aramamak lazım, bu sorun büyük ihtimalle :
-Ekran kartı, monitör veya işlemci kaynaklı
İşlemci boşta kaç derece de çalışıyor acaba?
FreeSync kapatıp test etmeyi de deneyin, monitör arızası varsa FreeSync ile anlaşılabiliyor.

Sorunu sadece ekran kartı üzerinde aramamak lazım, bu sorun büyük ihtimalle :
-Ekran kartı, monitör veya işlemci kaynaklı
İşlemci boşta kaç derece de çalışıyor acaba?
FreeSync kapatıp test etmeyi de deneyin, monitör arızası varsa FreeSync ile anlaşılabiliyor.

İşlemci genellikle 60-70 arasında dolaşıyor. Stok fan ile kullanıyorum.

Geri
Yukarı