Çözüldü GTA 5 menüde kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kaan2606

Hectopat
Merhabalar.

Yeni bir bilgisayar aldım oyunda en yüksek ayarlar 100FPS alıyorum hiçbir FPS düşüşü drop vs. olmuyor ama oyundayken ESC'ye bastığımda anlık FPS düşmesi oluyor.

Mesela ayarları değiştireceğim bir kez sağ tuşa basıyorum 2-3 kez atlıyor falan bazen işlemiyor ESC'de FPS'im 180'den bir anda 46'ya falan düşüyor.
Nedendir sizce?

Şimdiden teşekkür ederim. :)

Merhabalar.

Yeni bir bilgisayar aldım oyunda en yüksek ayarlar 100FPS alıyorum hiçbir FPS düşüşü drop vs. olmuyor ama oyundayken ESC'ye bastığımda anlık FPS düşmesi oluyor.

Mesela ayarları değiştireceğim bir kez sağ tuşa basıyorum 2-3 kez atlıyor falan bazen işlemiyor ESC'de FPS'im 180'den bir anda 46'ya falan düşüyor.
Nedendir sizce?

Şimdiden teşekkür ederim. :)
Bilgisayarınız laptop mu? İşlemcinizde Intel Turbo Boost varsa BIOS üzerinden kapatıp deneyin.(İşlemci taban hızı 2.7Ghz altında değilse bu işlemi deneyin.)

Oyununuz orijinal mi yoksa reloaded gibi bir sürüm mü kullanıyorsunuz?
Aklıma gelmemişti sorun bu da olabilir. Zamanında ben de korsan ile başlamıştım hatta 2 PC' ye birden kurmuştum. Laptopumda menüye geçişlerde FPS drop yerken masaüstü bilgisayarımda hiçbir sıkıntı olmuyordu.

Daha once birkaç konuda da okumuştum yine burada menülerde FPS çok yükseldiği için -oyun içinde de aynı- kasıyormuş gibi hissettirebiliyormuş. Çare FPS'yi sabitlemek.

Görev yöneticisi > ayrıntılar (işlemler olarak da geçebilir) > GTA5.exe'ye sağ tıklayıp önceliği yüksek ayarlamayı deneyebilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı