GTA 5 Online'da nesneler tırtıklı gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

cagan52_25

Centipat
Daha fazla  
GTA 5 Online'da nesneler hep tırtıklı gözüküyor ayarlar Full olduğu halde. Sadece MSAA açık değil açınca da kasmaya başlıyor ne yapacağımı anlamadım. Ekran kartım RTX 2060.16 GB RAM var. Sadece GTA'da oluyor bu sorun. Aşağıda birkaç görüntüsü var.

Ekran Görüntüsü (14)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (13)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (15)_LI.jpg

Son düzenleme:
Tırtıkların 2 çözümü var, bir çözünürlük yükseltmek (MSAA dediğimiz ayarlar veya DSR'ın da aslında ortak yaptığı şey bu) 2. şey ise bulanıklık eklemek. MSAA aç diyen arkadaşlara çok asabice davranmışsınız ama ayranı dökmeden bu iş yapılmaz.

Hocam ben FPS düşürmeden tırtıkları kaldırmanın yolunu biliyorum.
1) NVidia Denetim Masasına Girin
2) 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından program ayarlarına girin
3) gta5.exe'yi bulun
4) Kenar Yumuşatma - Ayarlar: Kısmını 4x yapın
5) Kenar Yumuşatma - FXAA: Kısmını Açık yapın
6) Kenar yumuşatma - Mod: Kısmını
"Uygulama ayarını geliştir" yapın
7) Alt kısımda uygulaya basın.

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Birader zaten MSAA kapalı diyorum, hiç açık değil o dediğin ayar.
Artist artist mi cevap verdim hem sanane nasıl cevap vereceğime sen mi karar veriyorsun. Sen görebiliyor musun öyle bir yetin var mı ayar açık değil diyorum hala ayarın açarsan diyorsun zaten ayarı açarsam kasmaya başlıyor MSAA açınca en düşükte FPS düşüyor açık değil açınca bu kadar kasması normal mi?
Yardım istiyorsan sana yardım edenle düzgün konuş.

Tırtıkların 2 çözümü var, bir çözünürlük yükseltmek (MSAA dediğimiz ayarlar veya DSR'ın da aslında ortak yaptığı şey bu) 2. şey ise bulanıklık eklemek. MSAA aç diyen arkadaşlara çok asabice davranmışsınız ama ayranı dökmeden bu iş yapılmaz.
Ya ben anlatamıyomuyum hitap şekli sadece diğer arkadaşada söyledim kızmadım hiç bi şekilde sadece hitap şekli anlayın şunu ya

Siz anlamıyor musunuz adama küfürmü ettim ben hitap şekli sadece birader dedim kızmadım anlamadım ne var bu kadar büyütecek
1) NVIDIA Denetim Masası'na Girin
3) gta5.exe'yi bulun
4) Kenar Yumuşatma - Ayarlar: Kısmını 4X yapın

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Eyvallah dostum sağ ol
Evet bazı yerler tırtıklı görünüyor çözünürlük yükseltmeyi denediniz mi?

Evet denedim

Ayrıca o MSAA aç demiyor MSAA açmışsın tabii kasar diyor o yüzden böyle bir şey yazdım oku adamın yazdığını.
Bende 1650 Super var 4X MSAA açık ayarlar hepsi High da 80 FPS alıyorum kasmıyor. RTX 2060 da nasıl kasıyor anlamadım.

Bende anlamadım şu an sadece MSAA açık değil görüntü ortada MSAA 4X açınca da ağaçların yanına gidince FPS düşüyor sadece ağaçlarda değil bazen de normal kasıyor.

Bende MSAA açık olmadığı halde açmışsın yazdığı için böyle bir şey yazdım

Hem zaten sen yanlış adamın alıntısı seçmişsin ben o sözü başka adama yazdım o adam yazdığı mesajı silmiş galiba ben MSAA açık değil yazdım o konuma cevap veren kişide MSAA 8X açarsan tabii kasar dediği için böyle bir şey yazdım küfretmedim adama
3) gta5.exe'yi bulun

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Sende işe yaradımı dostum.
Oy

3) gta5.exe'yi bulun

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Oyun Epic Games'de olduğu için gözükmüyor galiba exesi Epic Games'teki oyunlar gözükmüyor
Bende 1650 Super var 4X MSAA açık ayarlar hepsi High da 80 FPS alıyorum kasmıyor. RTX 2060 da nasıl kasıyor anlamadım.

Bende de hepsi Very High de MSAA açınca kasıyor.

Son düzenleme:
Ya ben anlatamıyomuyum hitap şekli sadece diğer arkadaşada söyledim kızmadım hiç bi şekilde sadece hitap şekli anlayın şunu ya

Siz anlamıyor musunuz adama küfürmü ettim ben hitap şekli sadece birader dedim kızmadım anlamadım ne var bu kadar büyütecek

Eyvallah dostum sağ ol

Evet denedim

Ayrıca o MSAA aç demiyor MSAA açmışsın tabii kasar diyor o yüzden böyle bir şey yazdım oku adamın yazdığını.

Bende anlamadım şu an sadece MSAA açık değil görüntü ortada MSAA 4X açınca da ağaçların yanına gidince FPS düşüyor sadece ağaçlarda değil bazen de normal kasıyor.

Bende MSAA açık olmadığı halde açmışsın yazdığı için böyle bir şey yazdım

Hem zaten sen yanlış adamın alıntısı seçmişsin ben o sözü başka adama yazdım o adam yazdığı mesajı silmiş galiba ben MSAA açık değil yazdım o konuma cevap veren kişide MSAA 8X açarsan tabii kasar dediği için böyle bir şey yazdım küfretmedim adama

Sende işe yaradımı dostum.
Oy

Oyun Epic Games'de olduğu için gözükmüyor galiba exesi Epic Games'teki oyunlar gözükmüyor

Bende de hepsi Very High de MSAA açınca kasıyor.
Hocam bende de gözükmüyordu. Oyun ekle derseniz gta'yı rahatlıkla bulabilirsiniz. (Anlattığım adımlarda program ekle kısmından ekleye basıp bulabilirsiniz)
Ayrıca bendede işe yaradı. Hiç FPS kaybetmeden pürüzsüz oynanıyor.

Kenar yumuşatma çok zorlar en az 2060 gibi bir kart lazım o ayarı 4X-8X yapmak için 2X yapın ya da kapalı bırakın.

Hocam bende de gözükmüyordu. Oyun ekle derseniz GTA'yı rahatlıkla bulabilirsiniz. (Anlattığım adımlarda program ekle kısmından ekleye basıp bulabilirsiniz)
Ayrıca bende de işe yaradı. Hiç FPS kaybetmeden pürüzsüz oynanıyor.

Zaten ekle kısmında yoktu Epic Games oyunları gözükmüyor galiba o dediğin adımları teker teker uyguladım ama uygulama gözükmüyor sadece Epic Games oyunları gözükmüyor

Geri
Yukarı