GTA 5 "Out of Game Memory" Hatası

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Çok basit bir çözümü var arkadaşlar. Modlarla ufak tefek haşır neşir olanlar biliyordur zaten ancak Türkçe bir kaynak bulamadığım için rehberi kendim hazırlayayım dedim İngilizce bilmeyen arkadaşlar için.

408560

OpenIV zaten kurulu ve mods dosyasına sahip kişiler kısaca 1. ve 3.-4. adımları uygulasınlar.

1.) Öncelikle bunu ve bunu indirip oyunumuzun kurulu olduğu yere atıyoruz. (Kurulum dosya yolu Steam versiyonu için C:/Program Filesx86/Steam/steamapps/common/Grand Theft Auto V şeklindedir.)

2.) Bu adımda ise oyunun config dosyasını değiştireceğiz. Bunun için bize bir program lazım. Adı OpenIV. Programın kurulumu basit zaten. Programı açıp oyunumuzu seçtikten sonra karşımıza oyunun dosyaları çıkacak. Şimdi yapmamız gereken üst taraftaki Tools (araçlar) bölümünden Asi managera gelmek.
408563

Burada tüm pluginleri yüklememiz lazım. Hepsine install dedikten sonra böyle gözükecek:
408565

3.) Şimdi de config dosyamızı indirip ilgili dosyayla değiştirelim. Dosyayı indirdikten sonra programda mods dosyamızın içine oyunun içindeki orijinal update dosyamızı kopyalayalım. Evet, biraz büyük bir dosya ancak bunu yapmamız gerek.

4.) İşlem tamamlandıktan sonra gameconfig dosyamızı mods/update/update.rpf/common/data kısmındaki gameconfig.xml dosyasıyla değiştirelim.

Hepsi bu kadar, keyifli oyunlar.

Çok basit bir çözümü var arkadaşlar. Modlarla ufak tefek haşır neşir olanlar biliyordur zaten ancak Türkçe bir kaynak bulamadığım için rehberi kendim hazırlayayım dedim İngilizce bilmeyen arkadaşlar için.

Eki Görüntüle 408560

openıv zaten kurulu ve mods dosyasına sahip kişiler kısaca 1. ve 3.-4. adımları uygulasınlar.

1.) öncelikle bunu ve bunu indirip oyunumuzun kurulu olduğu yere atıyoruz. (Kurulum dosya yolu Steam versiyonu için C:/Program Filesx86/Steam/steamapps/common/Grand theft Auto v şeklindedir.)

2.) bu adımda ise oyunun config dosyasını değiştireceğiz. Bunun için bize bir program lazım. Adı OpenIV. Programın kurulumu basit zaten. Programı açıp oyunumuzu seçtikten sonra karşımıza oyunun dosyaları çıkacak. Şimdi yapmamız gereken üst taraftaki Tools (araçlar) bölümünden asi Manager'a gelmek.
Eki Görüntüle 408563

Burada tüm pluginleri yüklememiz lazım. Hepsine install dedikten sonra böyle gözükecek:
Eki Görüntüle 408565

3.) şimdi de config dosyamızı indirip ilgili dosyayla değiştirelim. Dosyayı indirdikten sonra programda mods dosyamızın içine oyunun içindeki orijinal Update dosyamızı kopyalayalım. Evet, biraz büyük bir dosya ancak bunu yapmamız gerek.

4.) işlem tamamlandıktan sonra gameconfig dosyamızı mods/update/update.rpf/common/data kısmındaki gameconfig.xml dosyasıyla değiştirelim.

Hepsi bu kadar, keyifli oyunlar.

Maalesef olmuyor ben mi beceremedim?

Konuya ekleme yapmak istiyorum. Bazı ek dosyalar ve dikkat etmeniz gereken şeyler var.

Şu ve şu dosyaları oyun klasörüne mutlaka ekleyin. Oyunun direkt olduğu yere atın. Bazı durumlarda şu dosyayı da atmanız gerekebilir ayrıca. Eğer map'i genişleten bir mod kullanıyorsanız şunu kullanmanız gerekebilir. Hepsini indirip oyunun kurulu olduğu dosyaya atarsanız, ihtiyacınız olmasa bile durabilir. Sorun olmaz.

Ek olarak dikkat etmeniz gereken şey gameconfig'iniz ile oyun sürümünüzün uyuşması. Oyun sürümünüzü oyunun kurulu olduğu yerdeki PlayGtaV.exe'nin ayrıntılarına bakarak görebilirsiniz.

Son olarak konuda ilgili yer diye bahsettiğim yeri açacak olursam, yapacağınız şey şu. Daha önceki adımları uyguladıysanız bir mods dosyanız oluşacaktır. Oluşmadıysa siz elle de oluşturabilirsiniz. Oyunun içindeki update dosyasını kopyalayıp mods dosyasının içine yapıştırın. Sonra OpenIV üzerinden config dosyasını mods/update/update.rpf/common/data dosya yolundaki gameconfig.xml ile değiştirin. Değiştirmek için yukarıdan edit mode'u açmayı unutmayın.

İyi oyunlar.

Hocam konu açılalı 3 yıl olmuş ama bu bana GTA Online'dayken oluyor nasıl çözebilirim etrafta arabayla dolaşırken ya da arada sırada playlist oynarken tak out of Game Memory diyor oyun çöküyor.

Hocam konu açılalı 3 yıl olmuş ama bu bana GTA Online'dayken oluyor nasıl çözebilirim etrafta arabayla dolaşırken ya da arada sırada playlist oynarken tak out of Game Memory diyor oyun çöküyor.
Hocam, singleplayer modlu versiyon olarak bu hatayı alsaydınız çözüm yolunu paylaşabilirdim ancak online için biraz sıkıntılı olabilir. Herhangi bir oyun dosyasında değişiklik yapmadıysanız ve problem devam ediyorsa Rockstar Games ile iletişime geçmeniz daha iyi olur online için.

Hocam, singleplayer modlu versiyon olarak bu hatayı alsaydınız çözüm yolunu paylaşabilirdim ancak Online için biraz sıkıntılı olabilir. Herhangi bir oyun dosyasında değişiklik yapmadıysanız ve problem devam ediyorsa Rockstar Games ile iletişime geçmeniz daha iyi olur Online için.

Grafikleri düşürdüm 2 gündür crash yemedim de benim sistemim iyi aslında böyle bir sorun yaşamam kötü oldu.

Geri
Yukarı