GTA 5 Oynarken GPU Kullanımı %100

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
GTA 5 oynarken GPU kullanımı %100. Fakat ekran kaydı almak için AMD Radeon'u kullanıyorum. Onun ise GPU kullanımı %75 bilgisayar için her hangi bir zararı olur mu?

GPU kullanımı iyi sıkıntı olmaz.
Öyle diyorsanız pekala masaüstündeyken AMD Radeon %'si düşüyor fakat oyun içine girince %75'de sabit kalıyor. Zaten oyunda GPU'yu daha yüksek kullanıyor. Sorun olmaz diyorsanız rahatladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyundayken gpu kullanımı %100 değilse sıkıntı var demektir(FPS limitleme durumu hariç). %100 değilse işlemci darboğazı yiyorsun demek oluyor. Sorun olmaz ancak biraz fps düşebilir aynı anda 2 şey çalıştırdığınız için.

Hocam oyundayken gpu kullanımı %100 değilse sıkıntı var demektir(FPS limitleme durumu hariç). %100 değilse işlemci darboğazı yiyorsun demek oluyor.
Yok anlıyorum. Asıl sorun oyundayken hem GTA 5'in GPU kullanımı hem de AMD Radeon'un GPU kullanımı ikisi bir arada bir sorun olur mu?

Yok anlıyorum. Asıl sorun oyundayken hem GTA 5'in GPU kullanımı hem de AMD Radeon'un GPU kullanımı ikisi bir arada bir sorun olur mu?
Hocam dediğiniz gibi bir sorun olmaz. Durumu nasıl açıklarım bilmiyorum ancak bir deneyeceğim. Atıyorum sizin 100 elmanız var ahmet normalde 100 tane yer elif normalde 50 tane yer. İkisi birlikte 100 taneyi yemeye çalışırsa orantılı şekilde elmalar dağıtılır. Ahmete 66 elif 33 elma verilir. Yani demem odur ki biraz daha az fps alırsınız ancak yine ikisinide kullanırsınız. Örnek biraz saçma oldu kusura bakmayın :D.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı