GTA 5 oyun içi saat 20.00'dan sonra büyük ölçüde FPS düşmesi

Agabak

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury 32 Gb (2x16) 5200 Mhz cl40
Ekran kartı
Asus DUAL GeForce RTX 3070 OC
Anakart
ASUS PRIME B650-PLUS AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400M
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600X
GTA 5'in optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum ama ayarları düşürsem de yükseltsem de bir çözüm bulamıyorum. Göz rahatsız edecek kadar FPS düşüyor anlamış değilim diğer formlarda AMD işlemciden dolayı diyorlardı çünkü Intel kullanan bir arkadaşıma sorduğumda hiçbir problem yaşamadığını söyledi. Bunun bir çözümü var mı?

FPS sabitlemeyi denediniz mi 120 veya 144 FPS sabitleyin oyun içinden bir yerden sonra yüksek FPS'den dolayı drop yeniyor demişlerdi bende sabitledikten sonra drop sorunum çözülmüştü.

GTA 5'in optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum ama ayarları düşürsem de yükseltsem de bir çözüm bulamıyorum. Göz rahatsız edecek kadar FPS düşüyor anlamış değilim diğer formlarda AMD işlemciden dolayı diyorlardı çünkü Intel kullanan bir arkadaşıma sorduğumda hiçbir problem yaşamadığını söyledi. Bunun bir çözümü var mı
Güç kaynağından kaynaklı olabilir veya çok fazla ısınıyosa ondanda olabilir ısı değerlerine baktınız mı

Güç kaynağınız nedir?

ASUS TUF Gaming 650W Bronze.

FPS sabitlemeyi denediniz mi 120 veya 144 FPS sabitleyin oyun içinden bir yerden sonra yüksek FPS'den dolayı drop yeniyor demişlerdi bende sabitledikten sonra drop sorunum çözülmüştü.

Evet hocam FPS 144'e sabit.

GTA 5'in optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum ama ayarları düşürsem de yükseltsem de bir çözüm bulamıyorum. Göz rahatsız edecek kadar FPS düşüyor anlamış değilim diğer formlarda AMD işlemciden dolayı diyorlardı çünkü Intel kullanan bir arkadaşıma sorduğumda hiçbir problem yaşamadığını söyledi. Bunun bir çözümü var mı
Güç kaynağından kaynaklı olabilir veya çok fazla ısınıyorsa ondanda olabilir sıcaklık değerlerine baktınız mı?

Sıcaklık değerlerine bakmadım hocam ama ısıdan olacağını sanmıyorum oyun içi saat 20.00 olunca FPS 72'ye kadar düşüyor.

Hocam internet sağlayıcı ile alakalı bir durum olabilir mi? Kablonette 19.00 ile 00.00 arası internet hızını düşüyorlar mesela.

Gerçek hayatta saat 20.00 değil, oyunda. İnternetle alakası yok, gece efektlerinin Ryzen işlemciler için optimize olmamasından dolayıydı sanırsam.

Hocam internet sağlayıcı ile alakalı bir durum olabilir mi? Kablonet'te 19.00 ile 00.00 arası internet hızını düşüyorlar mesela.

Hocam tek kişilikde oynuyorum optimizasyon çok kötü oyunun herhalde FPS sabitleyiciyi kaldırdığımda aynı yerde 170 FPS alırken saat 20.00 olduğunda 72'ye kadar düşüyor neredeyse saniye farkıyla 100 FPS düşüyor.

Gerçek hayatta saat 20.00 değil, oyunda. İnternetle alakası yok, gece efektlerinin Ryzen işlemciler için optimize olmamasından dolayıydı sanırsam.

Bende sizin gibi düşünüyorum hocam i3 10. nesil kullanan arkadaşım Online'de aynı yerden benden daha çok FPS alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı