GTA 5 soft shadows ayarı hangisi olmalı?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Bu zamana kadar NVIDIA Pcss'de kullanıyordum merak ettim diğer ayarlar daha mı iyi gözüküyor. Siz hangi ayarda kullanıyorsunuz ve en iyi görüntü ve performansı veren ayar hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PCSS en optimizelerinden biri. Ben onu kullanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6.36'da gösterilmiş.

Ben NVIDIA ayarında kullanıyorum. Eski bilgisayarımda softest seçiliydi.
O ayarın en yükseği "Sharp" diye biliyorum. Ekran kartım varken hep "Sharp" kullanmıştım. FPS bakımından da "Softest" olandır tahminim.

NVIDIA ve AMD ayarını saymazsak en yükseği softest diye biliyorum hocam. Sharp ayarı gölgeyi tırtıklı yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şu an oyuna girip bunu bir deneyeceğim.

Bende NVIDIA da kullandım bu zamana kadar softer ve softest ı denedim gözle görülür bir fark göremedim.

Softest ile Sharp arasındaki farkı şu an anladım.

1643054439522.png

1643054460646.png

Sharp daha yüksek FPS veriyor.

Sharp en düşük kalitedir, piksel piksel görünür. Softest en yüksek kalite. Daha iyi kalite için gelişmiş grafik ayarlarından yüksek çözünürlüklü gölgeleri aktif etmen gerek.

Sharp en düşük kalitedir, piksel piksel görünür. Softest en yüksek kalite. Daha iyi kalite için gelişmiş grafik ayarlarından yüksek çözünürlüklü gölgeleri aktif etmen gerek.

Piksel piksel olmuyor da dümdüz oluyor gölgeler. Kenarlarda herhangi bir yumuşaklık olmuyor.

Aslında isminden yola çıkarsak "sharp" daha kaliteliymiş gibi geliyor ancak pratikte denememiştim, öğrendiğim iyi oldu.

Bu arada bana nedense "Sharp" daha kaliteli geldi.

Sharp daha keskin bir görüntü sağlıyor. Olanı direkt gölge renginde yansıtıyor diyebiliriz. Ama gerçekçilik açısından softest daha iyi. Gerçek hayatta da bir gölgenin kenarları hafif yumuşak olur zaten.

Geri
Yukarı