GTA 5 Unable to İnitialize Directx 9 Device Hatası

Proppy1

Hectopat
İyi akşamlar, tanıdık yeni dizüstü almış Lenovo Y50. 16 GB RAM, i7 işlemci, 4GB GTX 860M ekran kartı var. Kendisi bu işlerden anlamadığı için benden GTA 5 yüklememi istedi ben de Steam'den satın aldım ve kendisine verdim. İlk başta Social Club'ı yüklerden direk next next demiş Çince yüklemiş ve Social Club çalışmayı durduruyordu. Ben de önce internette olan ekran kartını devreden çıkarma olayını denedim tutmadı, sonra Social Club'ı tekrar İngilizce seçip yükleyince o sorun düzeldi oyun açıldı verdim eline gönderdim. Sonra tekrar aradı. Steam'den oyun seçiminde GTA Online'ı seçince Social Club ''unable to initialize directx 9 device'' hatası vermiş. Normal GTA 5'e de girmemiş. Şunu da söyleyeyim daha önceki sorun için Nvidia'nın son sürücülerini falan yüklemiştim. Herhalde bu ekran kartını devre dışı bırak olayıyla uğraştığım için Nvidia Denetim Masası'da çalışmıyordu. TeamViewer ile tekrar sürücüyü silip bir daha yükledim. Denetim Masası açıldı oradan ekran kartı olarak Nvidia'yı kullana bastım ve dene dedim normal GTA 5'e girmiş oynamış fakat Steam seçiminden Online olanı seçince tekrar ''unable to initialize directx 9 device'' hatası çıkmış ve direk Social Club'ı bloke ediyor. 2 gündür bir oyunu adam gibi çalıştıramadım. Çıldırıcam. Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit: İşletim sistemi Windows 8.1 64 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende bu hata ile karşılşıyorsum dü<elttim denetim masana gir-aygıt yöneticisi-Görüntü bağdaştırıcıları- ana ekran kartına sağtıklayıp güncelle ve oluyo.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı