Çözüldü GTA 5 V-Sync açık ama FPS monitör Hz'sini geçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

489483

Hectopat
RAM
16 2X8 GB 3200 MHz 16 CL
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX 6700
Anakart
ASUS TUF Gaming A520m-plus
İşlemci
R5 5600
165 Hz monitörüm var GTA 5 de V-Sync kapatınca ufak ufak takılıyor diye açtım 165 FPS sabitlenmişti dün mücevher mağazası soygunundan sonra Trevor'a geçtim ve 175 FPS'lere kadar çıktı. Bölgeden mi kaynaklı yoksa bir sıkıntı mı var?

Çözüm
GTA V Vsync pek isabetli çalışmıyor. Oyun içinde Radeon’u açın(alt+r) ve oyun sekmesinden Radeon Chill’i açın maks ve min değerleri ayarlayın FPS sabitlenecek.
GTA V V-Sync pek isabetli çalışmıyor. Oyun içinde Radeon'u açın(alt+r) ve oyun sekmesinden Radeon Chill'i açın maksimum vemin değerleri ayarlayın FPS sabitlenecek.

Deniyip geliyorum hemen.

GTA V V-Sync pek isabetli çalışmıyor. Oyun içinde Radeon'u açın(alt+r) ve oyun sekmesinden Radeon Chill'i açın maksimum vemin değerleri ayarlayın FPS sabitlenecek.

Sabitlendi sabitlenmesine de 165 Hz ve civarında stabil olmadı 100 FPS'lere kadar düşüyor chill ile sabitleyince ben bu sorunun GTA 5'ten mi yoksa PC'den mi kaynaklı olduğunu anlamak istedim GTA 5'in V-Sync'sini kullanmaya devam edeceğim.

Ekran kartı kullanımı %80'lere işlemci ise %8'lerde geziniyor bu normal mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı