Çözüldü GTA 5'e her girildiğinde "extended shadows distance" ayarı sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sam Demc

Centipat
Yer
Iğdır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx3060 Ryzen 5 5500 8+8gb 3200mhz Ram S3000 Pro SSD
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5500
Başlıkta da yazdığı üzere ben extended shadows distance ayarını Full'de tutuyorum ancak oyuna her tekrar girdiğimde sıfırlanıyor. Sizce neden?

Dosya Ekleri

• 1660011285454.png
    1660011285454.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok kanka alt F4 dedikten sonra uyarıyor neyse deneyip geleceğim.

Maalesef olmadı, ya ben yanlış yaptım ya da sorun farklı.

Ayarlarını uyguladıktan sonra oyundan menü aracılığı ile oyundan çık. Eğer ALT F4 gibi oyunu anında sonlandıran şeyler yapıyorsan kayıt etmiyor olabilir. Ayrıca Belgelerim \ Rockstar Games\ GTA V klasörü içerisinde "settings.xml" adında bir dosya var, oyun içerisinde ayarlarını yapıp uyguladıktan sonra, normal bir şekilde oyundan çık ve bu dosyanın olduğu dizine git. settings.xml dosyasına sağ tıklayıp salt okunur olarak işaretle. Extended Shadow distance ayarı bu dosyanın içinde var, hangi komut olduğunu bilmiyorum ama eğer ayarlar kaydedilmişse ve salt okunur olarak işaretlediğimizde ayarlarınızın bir daha değişmemesi gerekiyor.

Eki Görüntüle 1479519

Muhtemelen bunlardan birisi.

Arkadaşlar sorun ayarları sıfırlayınca düzeldi.
Ayarlarını uyguladıktan sonra oyundan menü aracılığı ile oyundan çık. Eğer ALT F4 gibi oyunu anında sonlandıran şeyler yapıyorsan kayıt etmiyor olabilir. Ayrıca Belgelerim \ Rockstar Games\ GTA V klasörü içersinde "settings.xml" adında bir dosya var, oyun içersinde ayarlarını yapıp uyguladıktan sonra, normal bir şekilde oyundan çık ve bu dosyanın olduğu dizine git. settings.xml dosyasına sağ tıklayıp salt okunur olarak işaretle. Extended shadow distance ayarı bu dosyanın içinde var, hangi komut olduğunu bilmiyorum ama eğer ayarlar kaydedilmişse ve salt okunur olarak işaretlediğimizde ayarlarınızın bir daha değişmemesi gerekiyor.

1660044495334.png

Yok kanka alt F4 dedikten sonra uyarıyor neyse deneyip geleceğim.

Maalesef olmadı, ya ben yanlış yaptım ya da sorun farklı.

Ayarlarını uyguladıktan sonra oyundan menü aracılığı ile oyundan çık. Eğer ALT F4 gibi oyunu anında sonlandıran şeyler yapıyorsan kayıt etmiyor olabilir. Ayrıca Belgelerim \ Rockstar Games\ GTA V klasörü içerisinde "settings.xml" adında bir dosya var, oyun içerisinde ayarlarını yapıp uyguladıktan sonra, normal bir şekilde oyundan çık ve bu dosyanın olduğu dizine git. settings.xml dosyasına sağ tıklayıp salt okunur olarak işaretle. Extended Shadow distance ayarı bu dosyanın içinde var, hangi komut olduğunu bilmiyorum ama eğer ayarlar kaydedilmişse ve salt okunur olarak işaretlediğimizde ayarlarınızın bir daha değişmemesi gerekiyor.

Eki Görüntüle 1479519

Arkadaşlar sorun ayarları sıfırlayınca düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı