GTA 5'te anormal FPS düşüşü

Poruchitel

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartımın GTX 1660 Super olmasına rağmen GTA 5'te NVIDIA'nın optimize ayarlarında (3 GB GPU kullanımı varken) 40-50 FPS alıyorum. Garip olanı grafikleri Ultra düzeye aldığımda yani 4200 MB GPU kullanımında benchmark testi yaptığım zaman 60 FPS değer çıktı. Önceki ayarlarımda 130 FPS alıyordum ancak şu an FPS'im çok düşük. Nasıl düzeltebilirim?

GTA 5 de böyle bir sıkıntı vardı bende de oluyordu GTA 5'in optimizasyon sıknıtısı var. Görev yöneticisine gel ayrıntırlardan GTA 5'in 2 tane işlemi olacak onlara sağ tıkla benzeşmeyi ayarla de CPU0 tikini kaldır.

Bu sorun bende de vardı. GPU kullanımı düşük oluyordu nedense. GPU kullanımı yükselse rahat rahat 60 FPS olacakken 40-50 FPS'lerde takılıyor. Resolution Scale'i yükseltince GPU kullanımı %99 ve 60 FPS oluyordu olması gerektiği gibi.

Arkadaşlar ekran kartımın GTX 1660 Super olmasına rağmen GTA 5'te NVIDIA'nın optimize ayarlarında (3 GB GPU kullanımı varken) 40-50 FPS alıyorum. Garip olanı grafikleri Ultra düzeye aldığımda yani 4200 MB GPU kullanımında benchmark testi yaptığım zaman 60 FPS değer çıktı. Önceki ayarlarımda 130 FPS alıyordum ancak şu an FPS'im çok düşük. Nasıl düzeltebilirim?
Eğer işlemcin ekran kartına göre düşükse oyunları yüksek ayarlarda oynaman daha çok fps almanı sağlar. Düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda işlemci daha cok kullanılır. Yüksek ayarlarda ekran kartı kullandığı için fpsiniz artar.

Bu sorun bende de vardı. GPU kullanımı düşük oluyordu nedense. GPU kullanımı yükselse rahat rahat 60 FPS olacakken 40-50 FPS'lerde takılıyor. Resolution Scale'i yükseltince GPU kullanımı %99 ve 60 FPS oluyordu olması gerektiği gibi.
Grafikler kısık olduğu için öyledir. Resolution Scale ayarı binevi grafik ayarı gibi. Ekran kartına yük bindirdiği için kart kendini salmaz.

Grafikler kısık olduğu için öyledir. Resolution Scale ayarı bir nevi grafik ayarı gibi. Ekran kartına yük bindirdiği için kart kendini salmaz.

Biliyorum. Grafikler Ultra'dayken hatta MSAA açıkken bile öyle oluyordu. Ben de son çare olarak resolution scale açıyordum. İşlemcim de darboğaz yapacak bir işlemci değil ayrıca. Bu durumu sadece GTA 5'te yaşadım.

Geri
Yukarı