GTA 6 hakkında şüpheleriniz var mı?

Yapması zor derken yapılamaz demek değil. Gerçekçi grafikler maliyetlidir, hem gideri arttıran hem geliri azaltan bir şeye neden para harcasınlar ?
Tam tersi 2013'te yaptığının üstüne bir şey koymazsa asıl eleştiri alacaktır. 10 yıldır beklenen ve çıktığında 20 seneyi yeni oyun gelmeden kapatacak bir yapımdan bahsediyoruz yapmalı.

Yapay zekası kötü müydü? GTA V? :)

Dediğim örnekte olduğu gibi daha birçok sahnede GTA 5'e göre GTA 4 daha iyi kalıyor. Yapay zekası kötü derken bu gibi noktaları kastettim hocam.

Tam tersi 2013'te yaptığının üstüne bir şey koymazsa asıl eleştiri alacaktır. 10 yıldır beklenen ve çıktığında 20 seneyi yeni oyun gelmeden kapatacak bir yapımdan bahsediyoruz yapmalı.

Pardon grafik demişim tabii ki grafiği arttırabilir ama realistik mekanikler ekleyemezler demek istedim ben. Ayrıca o kadar fazla şey yapmasına gerek de yok dediğim gibi çok oyunculu modun üstüne düşüp modderlara ve roleplay kitlesini tatmin edecek şeyler yapsalar yine aynı satışları yaparlar.

Dediğim örnekte olduğu gibi daha birçok sahnede GTA 5'e göre GTA 4 daha iyi kalıyor. Yapay zekası kötü derken bu gibi noktaları kastettim hocam.
Kankam onun sebebinin oyunu tamamen eğlenceli yapmak istemelerine katıyorum. Çünkü aklıma gelmiyor başka sebep. Niye yapmasınlar ki? GTA IV daha gerçekçi bir oyun olduğu için olabilir. Bende severimde GTA IV'ü ama dizayn seçimi işte,

Pardon grafik demişim tabii ki grafiği arttırabilir ama realistik mekanikler ekleyemezler demek istedim ben. Ayrıca o kadar fazla şey yapmasına gerek de yok dediğim gibi çok oyunculu modun üstüne düşüp modderlara ve roleplay kitlesini tatmin edecek şeyler yapsalar yine aynı satışları yaparlar.

Yani ekleyebilirler diyorum ben de. 2008'de yapmış firma bunu. 2024'teyiz? 16 sene bu adamlar sektörce geriye mi gittiler? Yapmalarını da bekliyorum ben neden yapmasın zaten 10 yıldır çalışılan bir oyun. Beklentiniz sadece Online ise sizin tamam onu zaten yaparlar.

Hocam grafikler RDR2'den bile iyi gözüküyor. Zaten 90 saniyelik tanıtım fragmanından gördün de neyine iyileştirilmiş dedin. Zaten gerçekçi bir oyun serisi değil GTA. Ama ona rağmen harika gözüküyor. PC ve PS6 için çok daha iyisini görücez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani? Benim dediğimle bunun ne alakası var, bir zahmet 2026'da çıkacak oyun 2018'de çıkmış RDR2'den iyi görünsün. Benim bahsettiğim şey oyunun bize fazladan ne katacak olması.

GTA 3 - Vice City- San Andreas - GTA IV - GTA V hepsininin kendi has bir stili ve fragmanlarında bile göze çarpan keskin farklılıkları vardı. GTA VI ise GTA V fakat Vice City sosu eklenmiş hali gibi duruyor. Ana karakterler ise çok düz.

Açık dünyasının üst düzey olacağı kesin ama hikaye açısından aynı şey denilemez gibi.

Bana kalırsa da hikayesinin çok güzel olacağını düşünüyorum. GTA hikaye kasan bir seri değil ama fragmanda aşk, ihanet, dram gördüm ve tabii ki oyunun ismi gibi soygunlar. Görevleri eğlenceli sinematikleri film gibi yaptılarsa sıkıntı görmem ama senin fikrin.

Yani? Benim dediğimle bunun ne alakası var, bir zahmet 2026'da çıkacak oyun 2018'de çıkmış RDR2'den iyi görünsün. Benim bahsettiğim şey oyunun bize fazladan ne katacak olması.

GTA 3 - Vice City- San Andreas - GTA IV - GTA V hepsininin kendi has bir stili ve fragmanlarında bile göze çarpan keskin farklılıkları vardı. GTA VI ise GTA V fakat Vice City sosu eklenmiş hali gibi duruyor. Ana karakterler ise çok düz.
İyileştirilmiş GTA V dediğin için öyle söyledim. Evet bir zahmet iyi olsun.

Sen o oyunları gördüğün, bildiğin ve oynadığın için öyle geliyor. GTA V'in ilk fragmanı ile oyun arasında ki bağlantı ney. Trevor bile gözükmüyor. İlk tanıtım fragmanına bakıp ta oyunu oynamış gibi yorum yapman bana mantıksız geldi. Tüm GTA oyunlarının ilk tanıtımlarını izlesen garip ve boş gelir. GTA V ilk fragmanda da Mıchael'da Lucia gibi ruhsuz.

Son düzenleme:
Yani ekleyebilirler diyorum ben de. 2008'de yapmış firma bunu. 2024'teyiz? 16 sene bu adamlar sektörce geriye mi gittiler? Yapmalarını da bekliyorum ben neden yapmasın zaten 10 yıldır çalışılan bir oyun. Beklentiniz sadece Online ise sizin tamam onu zaten yaparlar.
Allahım anlatamıyorum sanırım ekleyemezler demiyorum eklemezler diyorum. Serinin en başarısız oyunu GTA IV'dü sadece optimizasyon sıkıntılarından değil insanlar yavaş, hantal oyunları sevmiyor. GTA V'in bu kadar tutmasının sebebi o salak, çizgi film tarzı fizik mekanikleriydi. Yapmamalarının sebebini tekrar söylüyorum 1-)Maliyetli 2-)Maliyetine karşın insanların beğenisini kazanmak yerine insanların hoşuna gitmiyor 3-)İnsanlar beğenmediği için satışları düşürüyor.

Rockstar niye oyunlarını göz göre göre daha başarısız yapsın ?

Allah'ım anlatamıyorum sanırım ekleyemezler demiyorum eklemezler diyorum. Serinin en başarısız oyunu GTA IV'dü sadece optimizasyon sıkıntılarından değil insanlar yavaş, hantal oyunları sevmiyor. GTA V'in bu kadar tutmasının sebebi o salak, çizgi film tarzı fizik mekanikleriydi. Yapmamalarının sebebini tekrar söylüyorum 1-)maliyetli 2-)maliyetine karşın insanların beğenisini kazanmak yerine insanların hoşuna gitmiyor 3-)insanlar beğenmediği için satışları düşürüyor.

Rockstar niye oyunlarını göz göre göre daha başarısız yapsın?

Aynen öyle eğlence ve Online odaklı para basma oyunu GTA V. Valorant ile CoD'u karşılaştırmak gibi bir şey arkadaşın söylediği. Herkes paranın peşinde.

Allah'ım anlatamıyorum sanırım ekleyemezler demiyorum eklemezler diyorum. Serinin en başarısız oyunu GTA IV'dü sadece optimizasyon sıkıntılarından değil insanlar yavaş, hantal oyunları sevmiyor. GTA V'in bu kadar tutmasının sebebi o salak, çizgi film tarzı fizik mekanikleriydi. Yapmamalarının sebebini tekrar söylüyorum 1-)Maliyetli 2-)Maliyetine karşın insanların beğenisini kazanmak yerine insanların hoşuna gitmiyor 3-)İnsanlar beğenmediği için satışları düşürüyor.

Rockstar niye oyunlarını göz göre göre daha başarısız yapsın?

Önce atar gider yapma. Dediğin kelime neyse ona göre cevap yazıyorum. İnsanlar yavaş hantal oyunları sevmiyorsa RDR2 neden tuttu? Bir de benim anlamadığım bu maliyet hesabını falan nereden biliyorsun? Tamam 2008 yılında maliyetli olmuş da olabilir ama bu dönemde o kadar güzel fizik motorları oyunlarda kullanılırken maliyet düşmüş olmalı ayrıca maliyetli diyelim Rockstar bu kadar pinti mi? Adının çıktığı seri olan GTA serisini ben aynı fiziklerle çıkarırsa lekeleyeceğini düşünüyorum bu sefer. Tamam Euphoria fiziklerini kullanmasın da farklı fizik kullansın? Örneğin bir TLOU2'ye bak hatta RDR2'de fizikleri bile kullansa çok daha iyi yapar. Ama sırf eğlenceli oluyor diye GTA 5'teki fizikleri koyarsa o zaman ben tepki alacağını düşünüyorum ayrıca yapabilir de dediğim gibi. Anladın inşallah.

Geri
Yukarı